Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Допомога по частковому безробіттю не може виплачуватися одночасно з лікарняними

Реклама

Мінсоцполітики у листі від 26.08.2020 р. № 8076/0/290-20 надало роз'яснення щодо одночасної виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Так, відповідно до статті 47-1 Закону України "Про зайнятість населення" допомога по частковому безробіттю надається застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу.

Читайте також, як отримати допомогу по частковому безробіттю.

Тобто допомога надається у формі компенсації втраченого заробітку за період, коли вона не працювала у зв'язку з незалежними від неї обставинами.

Відповідно до статей 22 та 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" допомога по тимчасовій непрацездатності та допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу).

Згідно із зазначеним кожен з видів допомоги є компенсацією застрахованій особі втраченого заробітку в разі настання відповідних обставин (страхового випадку) й одночасна їх виплата законодавством не передбачена.

Отже, у період тимчасової непрацездатності або відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами допомога по частковому безробіттю не надається, натомість здійснюється виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах у порядку та на умовах, визначених Законом.

Зручно та швидко сплатити податки і подати звіти можна за допомогою бота-бухгалтер ReporTах. Крім того, бот самостійно перевіряє чи немає у вас податкових боргів і штрафів перед державою. Після перевірки - допоможе сплатити борг миттєво. Зверніть увагу! ФОПи першої групи відтепер також можуть платити податки в боті.  

Щоб тримати у фокусі важливі для вашого бізнесу зміни, замовте тестовий доступ до рішення LIGA360

Також нагадуємо:

ФОПи можуть отримати допомогу по частковому безробіттю

Як оформити скорочення діяльності підприємства, щоб отримати допомогу по частковому безробіттю

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини