Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нові правила роботи нічних працівників: що пропонують

Реклама

Для обговорення оприлюднено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань роботи працівників у нічний час», яким Мінекономіки пропонує ввести в трудове законодавство поняття «нічний працівник».

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем офіційного опублікування.

У новій редакції пропонують викласти ст. 54 КЗпП «Робота в нічний час».

Нічним часом, як і раніше, вважатиметься час з 22 години вечора до 6 години ранку.

До нічних працівників належатимуть працівники, які працюють у нічний час не менше ніж чотири години щоденного робочого часу та не менше ніж 1/4 річної норми робочого часу.

При роботі в нічний час протягом чотирьох і більше годин установлена тривалість роботи (зміни) скорочується на годину. Це правило не поширюється на працівників:

- для яких установлено скорочений робочий час;

- які працюють на підприємствах, установах, організаціях, в окремих структурних підрозділах із безперервним режимом роботи та/або виконують окремі види робіт, на яких неможливе зменшення тривалості робочого часу;

- з якими укладено трудові договори про роботу в нічний час, якщо інше не передбачено колективним договором.

Робочий час нічних працівників не повинен буде перевищувати восьми годин упродовж періоду тривалістю 24 години.

Крім того, роботодавців зобов'яжуть за свої кошти за бажанням нічного працівника організувати його попередній (під час прийняття на роботу), періодичні та позачергові (протягом трудової діяльності) медогляди; вживати заходів щодо переведення нічних працівників на денну роботу відповідно до медичного висновку.

Дізнатися чи потрапила ваша компанія в графіки планових перевірок державних органів нагляду і контролю можна також за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Крім того, ви можете перевірити благонадійність контрагента, який вас цікавить.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини