Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Обмеження готівкових розрахунків поширюється на виплату дивідендів

Реклама

У ДПС пояснили, чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене у розмірі 50 тис грн. на розрахунки з фізособами на виплату дивідендів.

Згідно з п. 6 розд. II Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема, з фізичними особами - у розмірі до 50000 (п'ятдесяти тисяч) грн. уключно.

У разі зняття готівкових коштів із поточних рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків із фізичними особами зобов'язані надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи / юридичних осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги. Кількість суб'єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Вимоги щодо обмеження готівкових розрахунків фізичної особи з підприємством (підприємцем) у розмірі 50000 грн., установлені п. 6 розд. II Положення, стосуються розрахунків за правочинами, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, в тому числі виплат суб'єктами господарювання дивідендів фізичним особам.

Більше відповідей ДПС на запитання платників податків можна знайти в модулі "База податкових знань" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. База перебуває в актуальному стані, доповнюється новими запитаннями-відповідями. Скористайтеся для цього тестовим доступом.

Бізнес-розвідка - новий інструмент ІТ-рішення LIGA360. Стежте за партнерами, конкурентами та своєю компанією. Дізнавайтеся про зміни власників, бенефіціарів, видів діяльності, перемоги в тендерах та нові судові рішення. Отримайте тестовий доступ до LIGA360 вже сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини