Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як оформити право власності на землю в 4 кроки

Реклама

Експерти Офісу протидії рейдерству Міністерство юстиції розповіли, як самостійно розібратися в усіх тонкощах процедури оформлення права власності на земельну ділянку.

1. Потурбуйтеся про те, щоб земельній ділянці було присвоєно кадастровий номер

Кадастровий номер - це, так би мовити, ідентифікаційний код землі: індивідуальна, унікальна (не повторюється на всій території України) послідовність цифр та знаків, яка присвоюється ділянці під час державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.

Якщо у вас є державний акт на землю старого зразка, ймовірно, кадастровий номер ділянці не присвоєно. Перевірити це можна на Публічній кадастровій карті України, у якості критеріїв пошуку вказавши населений пункт, де знаходиться земельна ділянка, чи її координати.

Для того, щоб присвоїти кадастровий номер, потрібно звернутися до найближчого розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Важливо!

Зверніть увагу, що так звані державні акти на землю старого зразка є дійсними, тобто держава їх визнає. Водночас без наявності кадастрового номеру сьогодні не можливо провести із земельною ділянкою будь-які юридичні операції (відчуження, оренда, суперфіцій тощо), оформити її у спадщину.

Також читайте: Мін'юст назвав 4 необхідні кроки перед купівлею земельної ділянки

2. Коли кадастровий номер присвоєно, коректні відомості про земельну ділянку вже оцифровані - відображені в Державному земельному кадастрі (ДЗК), час подбати про офіціалізацію статусу власника землі у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРП)

Для проведення державної реєстрації права власності на земельну ділянку зверніться до виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, Київської, Севастопольської міської, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, або ж найближчого нотаріуса чи центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). Усю контактну інформацію про ЦНАПи можна знайти за цим посиланням.

3. Підготуйте необхідний пакет документів: його можна подати самостійно, або через представника

Необхідно подати:

- витяг із ДЗК;

Витяг з Державного земельного кадастру не потрібно подавати у випадку, коли документи, які є підставою виникнення, переходу чи припинення права власності або інших прав, містять інформацію про кадастровий номер.

- копію та оригінал паспорта заявника.

- копію та оригінал реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера).

- підтвердження сплати адміністративного збору (у 2020 році його сума становить 210 грн.).

- документ, який є підставою виникнення права на ділянку (наприклад, державний акт на право власності на землю, договори купівлі-продажу, дарування, міни, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину).

Якщо документи подає представник, йому потрібно також надати нотаріально посвідчену довіреність, яка містить відповідні повноваження, оригінал та копію паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера).

4. Отримайте витяг (у паперовій або електронній формі) із ДРП про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку

Врахуйте, що загальний строк розгляду поданих для державної реєстрації документів складає 5 робочих (!) днів. При цьому можна скоротити ці часові рамки до 2 або ж 1 робочого дня, чи навіть 2-х годин, але у цьому випадку розмір адміністративного збору суттєво збільшиться.

Важливо!

Пам'ятайте, що належне оформлення документів, які підтверджують право власності або інше речове право на земельну ділянку, і внесення таких відомостей до ДРП, допоможе захистити вашу власність від будь-яких шахрайських оборудок!

Не дайте рейдерам нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг за допомогою сервісу SMS-маяк Земля. Завдяки ньому можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача). Спробуйте і поставте свою земельну ділянку на контроль.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини