Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мін’юст змінить критерії визначення покарання за реєстраційні порушення

Реклама

У Міністерстві юстиції вважають, що існуючі процедури і механізми контролю у сфері державної реєстрації потребують удосконалення. Заходи реагування на порушення законодавства в сфері державної реєстрації мають бути адекватними, а санкції - співмірними характеру порушень.

«Критерії, за якими визначається ступінь відповідальності за реєстраційні порушення, мають бути чіткими, зрозумілими і прозорими. Для суб'єктів державної реєстрація надзвичайно важливо, аби рішення контролюючого органу були цілком прогнозованими та об'єктивними», - зазначила заступниця Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.

З огляду на це, наразі триває напрацювання комплексних змін до Порядку здійснення Міністерством юстиції контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Так, планується уніфікувати види порушень у двох основних напрямах державної реєстрації - нерухомості і бізнесу, визначивши приблизний перелік одноразових грубих і неодноразових істотних порушень законодавства, що регулює питання державної реєстрації речових права на нерухоме майно, а також юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

На думку Ольги Оніщук, якщо реєстраційні порушення були допущені, наприклад, через збої в роботі державних та єдиних реєстрів - це не може стати підставою для притягнення реєстраторів до відповідальності.

«У питанні ж притягнення до відповідальності суб'єктів державної реєстрації, які допускають очевидні, грубі порушення законодавства, не повинно бути жодних компромісів: якщо реєстратор провів незаконні реєстраційні дії, він має понести справедливе покарання», - додала заступниця очільника профільного відомства.

Щоб убезпечити вашу нерухомість, земельні ділянки або об'єкти іпотеки від несанкціонованих рейдерських захоплень - скористайтеся сервісом SMS-маяк. Ви зможете контролювати не лише зміни, які відбулися в реєстрі, але і спроби внести такі зміни.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини