Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

За неподання інформації про угоди рієлтора оштрафують від 680 до 1360 грн

Реклама

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що пп. 170.1.6 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу визначено, що суб'єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов'язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтори), зобов'язані надсилати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, вставленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Так, наказом Міністерства фінансів України від 13 травня 2017 року № 497 затверджено форму Інформації суб'єктів господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов'язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлторів), про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди), що подається зазначеними суб'єктами господарювання до контролюючих органів за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку.

Відповідно до п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК податковий розрахунок за базовий звітний (податковий період), що дорівнює календарному кварталу, подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації, відповідно до ст.119 прим.1 ПК, рієлтор несе відповідальність.

Згідно з п. 119 прим. 1.2 ст. 119 прим.1 ПК порушення суб'єктом господарювання, який провадить посередницьку діяльність, пов'язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтором), порядку та/або строків подання інформації про укладені за його посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 гривень за кожне таке порушення.

Дії, передбачені п. 119 прим.1.2 ст.119 прим.1 ПК, вчинені суб'єктом, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу 1360 гривень за кожне таке порушення відповідно до п. 119 прим. 1.3 ст. 119 прим. 1 ПК.

Допоможе не пропустити терміни сплати податків - сервіс Liga:REPORT для ФОП. У ньому містяться всі необхідні форми звітів з підказками, податковий календар, автоматичні нагадування, перевірка заборгованості перед державою. Новинка місяця - онлайн-книга обліку доходів. Придбати за найнижчою ціною

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини