Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Хто не може використовувати програмні РРО

Реклама

ДПС у Кіровоградській області нагадує, що з 1 серпня 2020 року суб'єкти господарювання можуть, як альтернативу касовим апаратам, застосовувати програмні РРО, які встановлюються на гаджети (смартфон, планшет, комп'ютер чи інший будь-який гаджет, який має операційну систему та підключення до мережі Інтернет).

До застосування ПРРО мають можливість перейти за власним бажанням будь-які суб'єкти господарювання, які:

  • застосовували класичні РРО і вирішили застосовувати програмні РРО, у тому числі з причини закінчення строку експлуатації класичних РРО або незручностей, пов'язаних із застосуванням класичних РРО, наприклад у сфері Інтернет-торгівлі;

  • не застосовували класичні РРО, але досягли обсягів або розпочали діяльність, при яких застосування реєстраторів є обов'язковим, і обрали для застосування не класичний, а програмний РРО;

  • учасники платіжних систем, які застосовують програмно-технічні комплекси самообслуговування з приймання готівки для подальшого її переказу, які до цього мали вже застосовувати РРО і для яких з 1 серпня посилені вимоги та встановлено, що використання ПТКС, не переведених у фіскальний режим (не обладнаних переведеними у фіскальний режим РРО та/або ПРРО), забороняється.

Читайте також: Коли ФОП-єдинники повинні застосовувати РРО або ПРРО?

Винятком є АЗС. Вони не можуть використовувати ПРРО.

Законодавством не встановлено обмежень щодо використання суб'єктом господарювання нарівні з класичним  РРО програмного реєстратора розрахункових операцій. У разі, якщо суб'єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

Другий етап розпочнеться з 1 січня 2021 року, коли буде розширено перелік видів діяльності, для яких використання РРО є обов'язковим, та запроваджено механізм «кешбек».

Обов'язкове використання РРО або ПРРО для ФОП - платників єдиного податку II, ІІІ, IV груп незалежно від видів діяльності почнеться з 1 квітня 2021 року.

РРО та/або ПРРО не потрібно використовувати платникам єдиного податку І групи, а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

Як перейти на використання програмного РРО читайте тут

Підприємцям готують зміни у застосуванні РРО: зареєстровано проект

Нагадуємо, що 9 листопада - останній день подання податкової звітності для ФОП 3 групи. Допоможе в цьому Liga:REPORT - сервіс онлайн-звітності, що на 100% відповідає потребам підприємця усього за 28 гривень на місяць. Докладніше

Вся інформація про поточні податкові зміни доступна в новому модулі ПОДАТКИ-2020, багато з матеріалів якого відкрито для вільного доступу. Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини