Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

8000 грн допомоги, податкові канікули і списання боргів: ухвалено три Закони

Реклама

Верховна Рада підтримала три президентські законопроекти № 4429, № 4430 і № 4431 про соціальну підтримку громадян і бізнесу на період протиепідемічних заходів в цілому як закони.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль окреслив ключові пропозиції для підтримки бізнесу, які будуть запроваджені у разі посилення карантинних обмежень:

  • одноразова матеріальна допомога застрахованим особам у розмірі 8 тис. грн.

  • одноразова матеріальна допомога юридичним особам з метою збереження робочих місць до 8 тис. грн.

  • одноразова компенсація витрат юридичних осіб, понесених на сплату ЄСВ. Відповідна допомога надається тим бізнесам, чия діяльність буде призупинена у випадку посилення карантинних заходів. Сума одноразової компенсації буде розраховуватися як середнє значення сплачених сум ЄСВ за десять місяців.

  • запровадження податкових канікул для 200 тисяч ФОПів першої групи, що звільняє їх від нарахування та сплати єдиного податку та єдиного внеску з грудня 2020 року до травня 2021 року.

  • списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу за усіма податками й зборами не перевищує 3060 грн та він непогашений станом на 1 листопада 2020 року.

  • відтермінування на строк до одного року сплату податкових боргів громадян та самозайнятих осіб на суму до 6800 грн, які виникли до 1 грудня 2020 року.

  • списання пені та штрафні санкції з податкових боргів, якщо вони будуть погашені протягом шести місяців після набуття чинності цього документу.

  • збільшення втричі (з 1 020 грн до 3 060 грн) порогу податкового боргу, щодо якого податкова не вчинятиме заходи стягнення.

  • звільнення від оподаткування матеріальної допомоги, яку громадяни та бізнес отримуватимуть від держави у зв'язку з посиленим карантином - матеріальна допомога не буде оподатковуватися ПДФО та податком на прибуток.

Законопроектом № 4429 пропонується виплата матеріальної допомоги працівникам, які можуть втратити частину заробітної плати або доходу, ФОПам, а також одноразова компенсація ЕСВ. Детальніше про проект читайте тут

Нагадаємо, Мінцифри раніше повідомило про шість категорій КВЕД, які претендуватимуть на допомогу

Законопроект № 4430 передбачає зміни до Податкового кодексу, зокрема щодо списання податкового боргу та податкових канікул. Детальніше про проект № 4430 читайте тут

Проект № 4431 передбачає зміни до Держбюджету-2020 і системно пов'язаний з попередніми, оскільки визначає джерело фінансування виплат. Детальніше про проект читайте тут

Законопроекти ухвалені з урахуванням пропозицій Комітету, а також з техніко-юридичними правками. Зокрема, у разі подачі неправдивих відомостей, допомогу треба буде повернути в одиничному розмірі, а не в подвійному, як передбачалося у першій редакції проекту.

Стежте за законодавчими ініціативами і нововведеннями, які можуть вплинути на ваш бізнес з допомогою комплексного рішення LIGA360 для підприємців. LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ автоматично сповіщатиме про усі актуальні для вас оновлення законодавства, допоможе безпомилково формувати звітність для держорганів, а також контролювати надійність контрагентів і партнерів.

Не пропустіть новорічні знижки на кращі професійні рішення для бізнесу. Переходьте за посиланням та обирайте свою персональну пропозицію зі знижкою 30%.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини