Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Податківці будуть надсилати ППР за новими правилами: проект на обговоренні

5.01.2021, 13:03
2315
0

Триває обговорення проекту наказу Міністерства фінансів
Триває обговорення проекту наказу Міністерства фінансів

На офіційному вебпорталі ДПС розміщено проект наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків», обговорення якого триває.

Зазначено, що проект наказу забезпечує приведення норм Порядку та форми податкових повідомлень-рішень у відповідність до вимог статті 58 ПК в частині доповнення підстав, у разі встановлення яких за результатами перевірки контролюючим органом надсилається (вручається) платнику податків податкове повідомлення-рішення, розширення інформації, яка повинна міститись у податкових повідомленнях-рішеннях, прийнятих за результатами документальної перевірки, визначення інформації, яка повинна міститись у Єдиному реєстрі податкових повідомлень-рішень, уніфікації норм щодо надсилання (вручення) платнику податків податкових повідомлень-рішень (з посиланням тільки на статтю 42 Кодексу).

Крім того, проект наказу забезпечує приведення у відповідність до вимог пункту 57.3 статті 57 Кодексу норм Порядку та форми податкових повідомлень-рішень у частині граничного строку сплати грошового зобов'язання, протягом якого платник податків зобов'язаний сплатити нараховані суми грошових зобов'язань.

Разом з тим проектом наказу передбачається відображення у формах податкових повідомлень-рішень інформації щодо права платника податків подати скаргу разом з клопотанням про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку та копіями підтвердних документів поважності причин його пропуску.

Також проект наказу забезпечує виконання пункту 56 підрозділу 10 розділу XX Кодексу в частині прийняття за результатами перевірок, що були розпочаті до 1 січня 2021 року, податкових повідомлень-рішень, а також їх оскарження за правилами Кодексу, що діяли до 1 січня 2021 року. За перевірками, які будуть розпочаті після 1 січня 2021 року, проектом наказу передбачено прийняття податкових повідомлень-рішень та їх оскарження за правилами, що будуть діяти після 1 січня 2021 року.

Проект наказу забезпечує можливість платникам податків, у разі використання ними з 1 січня 2021 року єдиного рахунку, сплатити на єдиний рахунок (крім передбачених пунктом 351.1 статті 35 Кодексу грошових зобов'язань з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями) суми грошових зобов'язань та/або податковий борг з податків і зборів, передбачених Кодексом, єдиний внесок та інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи. Це реалізовано в проекті наказу шляхом включення до відповідних форм податкових повідомлень-рішень посилань на єдиний рахунок одержувача та умов сплати коштів на ці рахунки.

Проект наказу забезпечує виконання вимог Кодексу щодо контролю за виконанням платниками податків положень статті 231 Кодексу, Закону № 466, Закону № 909, Закону № 2628, Закону № 391 шляхом запровадження окремої форми податкового повідомлення-рішення, яка застосовується у разі встановлення порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних (стаття 1202 Кодексу).

Проект наказу забезпечує виконання вимог Кодексу щодо контролю за виконанням платниками податків положень розділу IV Кодексу, зокрема статті 166, та Закону № 466 шляхом запровадження окремої форми податкового повідомлення-рішення, яка застосовується у разі встановлення фактів завищення сум податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, заявлених у податкових деклараціях, зокрема при використанні права на податкову знижку відповідно до розділу IV Кодексу.

Крім того, проект наказу забезпечує приведення норм Порядку у відповідність до норм Закону № 2155 у частині внесення до нього посилань на дотримання зазначеного Закону.

Змінюється реквізит «Підпис» у формах податкових повідомлень-рішень, зокрема: зазначається найменування посади керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, власне ім'я та прізвище особи.

Крім того, до форм податкових повідомлень-рішень вноситься уточнююча інформація щодо реквізитів суб'єкта господарювання в частині зазначення серії паспорта фізичної особи у разі її наявності.

Снігопад знижок триває! Отримайте швидкий доступ до головних інструментів для роботи юриста та бухгалтера з системами ЛІГА:ЗАКОН зі знижками до - 60%.

Найповніше джерело систематизованої, достовірної правової інформації зі зручним інтерфейсом для швидкого пошуку та легкого аналізу. Система дає змогу прийняти правильні рішення на основі аналітичної, консультаційної та нормативно-правової інформації.

Встигніть обрати рішення для себе за посиланням


Увійдіть, щоб залишити коментар