Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

ДПС висловилася щодо варіантів погашення податкового боргу

21.01.2021, 11:36
1426
0

Існує два варіанти погашення боргу без згоди платника податків
Існує два варіанти погашення боргу без згоди платника податків

Обов'язок здійснювати за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі, покладено на контролюючі органи п. 95.1 ПК.

Про це інформує Головне управління ДПС у Житомирській області.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п. 95.2 ПК).

Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному постановою Кабміну № 1244 "Деякі питання реалізації статті 95 Податкового кодексу України".

Задля погашення податкового боргу платника податків приймається:

- рішення про стягнення коштів з рахунків такого платника податків у банках є вимогою стягувача до боржника, що підлягає негайному та обов'язковому виконанню шляхом ініціювання переказу у платіжній системі за правилами відповідної платіжної системи;

- рішення про стягнення готівкових коштів вручається такому платнику податків і є підставою для стягнення.

Подати звітність без помилок та вчасно допоможе онлайн-сервіс Liga:REPORT. У ньому все, що потрібно підприємцю - усі актуальні форми звітів з підказками, шаблони первинних документів, електронна книга обліку доходів. Переконайтеся самі


Увійдіть, щоб залишити коментар