Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Держреєстраторів контролюватимуть по-новому

22.01.2021, 12:24
630
0

Кабмін змінив алгоритм контролю
Кабмін змінив алгоритм контролю

20 січня 2021 року Уряд затвердив постанову № 34, якою внесено комплексні зміни до нормативного алгоритму здійснення Міністерством юстиції контролю за діяльністю у двох основних напрямах сфери державної реєстрації - нерухомості та бізнесу.

У Мін'юсті пояснили, що саме зміниться у здійсненні контролю у сфері державної реєстрації.

1. Уточнено критерії проведення моніторингу реєстраційних дій щодо суб'єктів, які мають підвищені ризики вчинення правопорушень. Наприклад, анулювання державному реєстратору доступу до одного державного реєстру буде слугувати підставою для здійснення моніторингу дій цього суб'єкта в іншому реєстрі.

2. Запроваджено диференційований підхід до визначення порушень у сфері державної реєстрації, серед яких виділено «одноразові грубі» та «неодноразові істотні». Така диференціація має на меті унеможливити випадки визнання реєстратора таким, що не пройшов спеціальну перевірку, або застосування до нього санкцій за результатами камеральної перевірки через формальні (процедурні) порушення, які не тягнуть за собою змін у становищі суб'єктів відповідних правовідносин.

3. Удосконалено термінологію, серед іншого, визначено поняття «реєстраційні дії»: це всі дії, що здійснюються державним реєстратором, уповноваженою особою суб'єкта державної реєстрації у реєстрах, крім надання інформації з них.

4. Збільшено строки проведення спеціальних та камеральних перевірок з метою забезпечення повного та всебічного дослідження всіх обставин, своєчасного одержання повідомлень про призначення перевірки, а також надання можливості суб'єктам державної реєстрації направити свої матеріали та обґрунтовані пояснення під час перевірок (з 25 днів до 2 місяців).

5. Передбачено врахування раніше прийнятих рішень Мін'юсту про тимчасове блокування та/або анулювання доступу реєстратора при визначенні відповідальності за результатами проведеної щодо нього спеціальної або камеральної перевірки (але за період, який становить не більше 12 місяців, що передують проведенню відповідної ревізії).\

Щоб убезпечити вашу нерухомість та бізнес від несанкціонованих рейдерських захоплень - скористайтеся сервісом SMS-маяк. Ви зможете контролювати не лише зміни, які відбулися в реєстрі, але і про спроби внести такі зміни.


Увійдіть, щоб залишити коментар