Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як переоформити дачний будинок у житловий?

Реклама

Відповідно до пунктів 2, 3 постанови Кабміну від 29 квітня 2015 р. № 321 про затвердження Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки, переведення дачних і садових будинків у жилі будинки здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства пов'язані адміністративно або територіально.

Для цього власник або уповноважена ним особа подає до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради, а у разі, коли в сільській раді виконавчий орган не утворено, - сільському голові:

  • заяву за формою згідно з додатком 1  Постанови № 321 та копіями документів про право власності на дачний чи садовий будинок;

  • засвідчену  в установленому порядку, письмову згоду співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в жилий;

  • звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам.

За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів уповноважений орган протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок або про відмову в такому переведенні.

Відмовити у переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок можуть за наявності хоча б однієї з таких підстав:

  • неподання документів;

  • виявлення в поданих документах недостовірних відомостей;

  • встановлення невідповідності дачного чи садового будинку вимогам державних будівельних норм, що зазначені у розділі I (обов'язковий) результатів технічного огляду звіту про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку.

Далі місцева рада у триденний строк з дня прийняття рішення про переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки видає або надсилає власникові рекомендованим листом з описом вкладення рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок із зазначенням його адреси (рішення про відмову в переведенні разом з поданими документами).

У разі відмови в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок ви маєте  право повторно подати документи після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.

За інформацією Координаційного центру з надання правової допомоги.

Щоб убезпечити вашу нерухомість від шахраїв - скористайтеся сервісом SMS-маяк. Ви зможете контролювати не лише зміни, які відбулися в реєстрі, але і про спроби внести такі зміни.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини