Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Фінустанови зобов'яжуть вказувати повну інформацію про умови мікрокредитування

Реклама

НБУ пропонує до обговорення проект вимог до розкриття небанківськими фінустановами повної  інформації про послуги кредитування та їх повну вартість  для клієнта.

Це стосується вебсайтів фінансових установ, реклами, інформування під час користування кредитом, а також особливостей розкриття інформації щодо мікрокредитів.

На вебсайтах та в рекламі фінансових  установ має в повному обсязі відображатися правдива інформація про умови надання споживчих кредитів, а саме:

  • зазначатися загальна вартість кредиту з усіма комісіями та платежами,

  • реальна  річна процентна ставка,

  • строки та суми погашення кредиту,

  • штрафні санкції в разі порушення умов тощо.

Вебсайти фінансових установ повинні містити чіткий перелік мінімальної інформації. Зокрема, повну назву та контактну інформацію фінансової установи, відомості про ліцензію на послугу з надання кредитів, істотні характеристики кредиту в стандартизованому форматі, калькулятор для розрахунку загальної вартості кредиту з урахуванням усіх витрат  на додаткові й супутні послуги та інше.

Під час користування кредитом фінансові установи зобов'язуватимуться надавати інформацію про суму та дату погашення кредиту на обраний споживачем канал для комунікацій, наприклад через смс-інформування, месенджер або особистий кабінет клієнта на сайті фінансової установи. 

Реклама кредитів фінансових установ не повинна вводити споживача в оману. Наприклад, зазначення лише привабливої для споживача відсоткової ставки на рівні 0% чи 0,01% недопустиме. У рекламних матеріалах повинна вказуватися реальна річна процентна ставка, максимальна сума та строк кредиту.

Але ці вимоги не застосовуються до іміджевої реклами фінустанов, що не містить зазначення умов конкретних кредитних продуктів. Крім того, спосіб надання інформації в рекламі не має ускладнювати її візуальне сприйняття, тому пропонуються вимоги до шрифтів, кольору рекламних текстів, фону та розміщення тощо.

Фінансова установа під час розміщення попереджень використовуватиме таке виділення тексту:

1) зазначення тексту в рамці та

2) напівжирний шрифт, гарнітура та розмір якого ідентичні гарнітурі та розміру шрифту тексту інформування споживача про умови надання послуги споживчого кредиту.

Аналогічні вимоги вже застосовано до банків. Наразі Національний банк пропонує поширити їх і на небанківські фінансові установи, які здійснюють діяльність у сфері послуг із надання споживчого кредиту.

Контролюйте репутацію бізнесу в період кризи. Автосповіщення про згадки в медіа є у LIGA360:Керівник. Дізнавайтеся про всі переваги системи за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини