Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Уряд підтримав спрощення вилучення нелегального контенту в Інтернеті

9.06.2021, 17:09
231
0

Кабмін 9 червня на черговому засіданні схвалив законопроект
Кабмін 9 червня на черговому засіданні схвалив законопроект

9 червня на черговому засіданні Уряду схвалено законопроект “Про авторське право і суміжні права” (законопроект № 5552), який передбачає комплексне врегулювання відносин, що пов'язані з набуттям, охороною та захистом авторського права.

Про це зазначають на Урядовому порталі.

Документ спрямований на адаптацію законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав до стандартів Європейського Союзу.

Зокрема, документом передбачені такі зміни:

- спрощення для правовласників процедури вилучення нелегального контенту на веб-сайтах в Інтернеті та поширення цієї процедури на всі об'єкти авторського права і суміжних прав;

- передбачення автоматичного набуття роботодавцями і замовниками прав на комп'ютерні програми і бази даних, створені як службові твори або в рамках виконання договорів замовлення;

- розширення випадків вільного використання об'єктів авторського права і суміжних прав в інтересах суспільства;

- отримання права на порядок укладання ліцензійних договорів на основі публічної пропозиції;

- посилення захисту неоригінальних баз даних, об'єктів, створених за допомогою штучного інтелекту, традиційних виражень культури.

Ухвалення законопроекту забезпечить приведення договірних відносин законодавства України до стандартів ЄС, реалізацію взаємодії організацій колективного управління з правовласниками і користувачами та посилення відповідальності за порушення у сфері авторського права і суміжних прав.

Контролювати ризики та слідкувати за репутацією компанії - просто з Liga360:Керівник. Ви отримаєте інструменти бізнес-розвідки та перевірки контрагентів, моніторинг ключових ЗМІ та автоматичні сповіщення про персону/бренд в Telegram. А ще Liga360 дає можливість слідкувати за змінами законодавства та судових рішень. Замовте Liga360 та оцініть усі переваги ІТ-рішення вже сьогодні.


Увійдіть, щоб залишити коментар