Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Арешт рахунків не є законною підставою затримання виплати звільненим працівникам - Суд

Реклама

Суд підтримав позицію Держпраці про притягнення до адміністративної відповідальності керівника за порушення термінів виплати заробітної плати.

Про це повідомляють у Держпраці.

Фахівцем Держпраці у жовтні 2020 року проведений позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо виконання вимог припису АТ «Сумське НВО». В ході перевірки встановлено факт невиконання законних вимог інспектора праці, у зв'язку з чим генерального директора притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 188-6 КУпАП, а саме за те, що в порушення вимог частини першої статті 116 КЗпП виплата розрахункових коштів звільненим працівникам не провадиться у день звільнення.

Посадова особа АТ «Сумське НВО» вважаючи постанову неправомірною звернувся до суду із вимогою скасувати її. Розглянувши всі матеріали справи суд першої та другої інстанції підтримав позицію Управління Держпраці у Сумській області, а саме - інспектор праці діяв в межах чинного законодавства. Скарга керівника підприємства залишилась без задоволення. Постанова набрала законної сили.

Необхідно звернути увагу, що керівник пояснював невиконання вимог припису тим, що існує накладення арешту на рахунки і в зв`язку з цим неможливо своєчасно виплатити працівникам заробітну плату. Проте колегія суддів вважає це пояснення необґрунтованими, не надано жодного документального підтвердження щодо вжиття заходів із зняття арештів банківських рахунків з метою виплати всіх необхідних працівникам коштів на виконання вимог припису.

Крім того, особа, яка була притягнута до адміністративної відповідальності, вважав, що фахівець Управління Держпраці у Сумській області не має повноважень на розгляд справ про адміністративне правопорушення та накладення адміністративних стягнень, передбачених cт. 188-6 КУпАП.

Обов`язок роботодавця виплачувати заробітну плату працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом законодавчо закріплений на рівні держави.

Довідково

Невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, або його територіальних органів щодо усунення порушень законодавства про працю, зайнятість населення та загальнообов'язкове державне соціальне страхування або недопущення посадових осіб цих органів до здійснення заходів державного нагляду (контролю), підстави яких визначені законом тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 - 1700 грн).

Бажаєте автоматично перевіряти договори на помилки? Спробуйте функціонал CONTRACTUM у LIGA360. Він укаже неточності у структурі, сумах, реквізитах й нумерації. Замовляйте безкоштовний тест прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини