Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Небанківським фінустановам готують нові вимоги до договорів про надання кредиту

Реклама

Національний банк пропонує оновити договори про надання позики/кредиту, які укладаються зі споживачами фінансових послуг небанківськими фінансовими установами.

Відповідний проект Положення про додаткові вимоги до договорів регулятор представив для громадського обговорення.

Документ передбачає окремі норми щодо змісту договору, способу викладення тексту договору та порядку його підписання сторонами.

Детальніше дивіться у презентації від НБУ

Кредитодавцям заборонять застосовувати положення, які створюють надмірну перевагу на їхню користь або можуть поставити споживача у невигідне становище.  

Кредитні договори небанківських фінансових установ повинні відповідати Закону й у частині питань врегулювання простроченої заборгованості. Зокрема, проєкт Положення зобов'язує кредитодавця включати до тексту договору обов'язок повідомляти споживача про відступлення права вимоги за договором новому кредитору або про залучення колекторської компанії упродовж 10 робочих днів з дати такого відступлення або залучення. Також передбачене включення до договору зобов'язання кредитодавця фіксувати кожну безпосередню взаємодію зі споживачем та пов'язаними з ним особами, які надали згоду на таку взаємодію, за допомогою відео- та/або звукозаписувального технічного засобу та попереджати особу про таке фіксування. 

Аналогічні вимоги вже застосовані до банків. На сьогодні Національний банк пропонує поширити їх і на небанківські фінансові установи, які здійснюють діяльність у сфері послуг із надання споживчого кредиту. 

Хочете економити час на перевірці договорів? Скористайтесь функціоналом CONTRACTUM у LIGA360. Помилки в нумерації, реквізитах, структурі відобразяться автоматично. А ще тут можна швидко звірити суми й перевірити ризики щодо сторін. Оцініть переваги замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини