Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Стягують ваші кошти чи майно за виконавчим написом нотаріуса: що робити

Реклама

Однією з підстав здійснення стягнення із заробітної плати чи пенсії може бути виконавчий напис нотаріуса - це розпорядження нотаріуса щодо стягнення грошових сум або витребування від боржника майна, здійснене на документах, що встановлюють заборгованість (ст. 87 Закону «Про нотаріат»).

Вчинення виконавчого напису нотаріусом є способом захисту цивільних прав в позасудовому порядку. Але такий документ видається відповідно ст. 88, Закону «Про нотаріат» якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років.

Що необхідно робити в таких випадках

Як правило, особі стає відомо про те, що відбувається стягнення на підставі виконавчого напису нотаріуса тільки із постанови виконавця, сам виконавчий напис та документи, на підставі яких виконавчий напис складався, не направляються.

У випадку, якщо Ви не згодні з винесеним написом або хочете оскаржити суму стягнення, необхідно звертатися до суду із відповідною позовною заявою. З метою забезпечення доказів рекомендуємо письмово звернутися до нотаріуса (рекомендованим листом з описом вкладення) з проханням про направлення копій виконавчого напису та документів, оскільки при складанні позовної заяви, відповідно до статті 175 Цивільного процесуального кодексу, необхідно зазначати відомості про вжиття заходів забезпечення доказів.

Крім цього, для складання позовної заяви необхідні такі документи:

- копія паспорта позивача;

- реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- постанова про відкриття виконавчого провадження;

- інші документи стосовно справи.

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 257 Цивільного кодексу позовна давність у таких справах становить 3 роки від моменту коли особа офіційно дізналася про вчинення виконавчого напису.

Куди звертатися з позовною заявою про скасування виконавчого напису нотаріуса

Згідно зі статтею 28 Цивільного процесуального кодексу позови до стягувача про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса можуть пред'являтися також за місцем його виконання.

За поданням позовної заяви про визнання виконавчого напису, таким, що не підлягає виконанню сплачується судовий збір, який становить - 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що станом на 20 жовтня 2021 року складає 908 гривень. Однак статтею 5 Закону «Про судовий збір» передбачені пільги щодо сплати судового збору.

За матеріалами Центру з надання безоплатної правової допомоги.

Не пропустіть важливих змін щодо ваших договорів. Налаштуйте розширений моніторинг сторін з функціоналом CONTRACTUM у LIGA360. Отримуйте сповіщення про зміни у ЄДР, перевірки, відкриті провадження чи участь компаній у тендерах. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини