Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні почнуть з'являтися нові дорожні знаки: діють зміни до ПДР

Реклама

Укравтодор нагадує, що Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Правил дорожнього руху, які набувають чинності 1 листопада.

Частина змін пов'язана з рухом велосипедистів, пішоходів та осіб з порушенням зору:

  • дається нове визначення велосипедної доріжки

  • вперше вводяться поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду

  • детально регламентується, як повинні переміщатися велосипедисти, вказані їх права та обов'язки

  • регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору

На "Доріжках для велосипедистів" дозволено рух на велосипедах та рух із швидкістю пішохода особам, які рухаються в кріслах колісних. Якщо немає тротуару або пішохідної доріжки, дозволяється також рух пішоходів.

"Доріжка для пішоходів і велосипедистів" дозволяє рух пішоходів і велосипедистів. Дозволяється рух із швидкістю пішохода особам, які рухаються в кріслах колісних.

"Суміжні пішохідна та велосипедна доріжки": дозволено рух пішоходів, велосипедистів відповідно по пішохідній, велосипедній доріжках, які прилягають одна до одної, але розмежовані розміткою 1.1 або кольором покриття. Дозволяється рух із швидкістю пішохода по будь-якій з доріжок особам, які рухаються в кріслах колісних.

Нові знаки

З'являться нові дорожні знаки: житлової зони, пішохідної доріжки, початку населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборони руху транспортних засобів та інші.

Нова розмітка

Вводиться нова розмітка для позначення «лежачого поліцейського», виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв'язки, перед виходами з території шкіл, яка вказує місце концентрації ДТП, для позначення виділених місць парковання уздовж доріг тощо. До чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона.

У ПДР змінено вимоги щодо крайової дорожньої розмітки у відповідності до положень ДСТУ 2587:2021, де крайової є лише розмітка 1.2, яка в залежності від дозволеної швидкості руху може бути різної ширини.

Чому запроваджуються зміни?

Зміни у ПДР зумовлені необхідністю приведення положень ПДР у відповідність до національних стандартів України, ДСТУ 4100:2021 та ДСТУ 2587:2021, які розроблені з урахуванням вимог Конвенції про дорожні знаки і сигнали (Відень 1968 року).

Постановою Уряду від 29.09.2021 № 1091 внесені зміни і доповнення до ПДР та викладені у новій редакції розділи 33 «Дорожні знаки», 34 «Дорожня розмітка» та додатки 1,2 до ПДР.

Як керувати бізнесом на 360? Відтепер ЛІГА:ЗАКОН стає IT-платформою для бізнесу LIGA360. Об'єднайте компанію в єдиному інфопросторі, контролюйте зміни та ризики, ухвалюйте правильні рішення. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини