Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЄБА пропонує три важливі зміни до законодавства про перевірки

Реклама

Положення, які дозволяють перевіряючим органам накладати мільйонні штрафи базуючись на суб'єктивних оцінках того чи іншого інспектора Держпродспоживслужби необхідно виключити.

Про це йшлося на зустрічі бізнесу з головою тимчасової слідчої комісії з питань захисту прав інвесторів Галиною Янченко, а також головою Держпродспоживслужи Владиславою Магалецькою, головою ДРС Олексієм Кучером. Від Європейської Бізнес Асоціації до обговорення долучилась Світлана Михайловська, заступник директора.

Також під час зустрічі було презентовано новий законопроєкт, направлений на вирішення існуючих проблем при проведенні перевірок бізнесу представниками Держпродспоживслужби.

Так, він передбачає три основні новації.

По-перше, розмір штрафу за так зване створення перешкод для перевіряючих органів під час проведення перевірок пропонується зменшити з діапазону від 1% до 10% від вартості реалізованої продукції за попередній календарний місяць до діапазону від 0.1% до 5%.

По-друге, з метою уникнення корупційних ризиків при визначенні інспектором відсотку розміру штрафу, пропонується встановити чітку градацію для визначення розміру штрафу в залежності від ступеня ризиковості підприємства, а також, того чи було це перше порушення в поточному році, чи це вже повторне порушення. Наприклад, за перше порушення для підприємства з низьким ступенем ризику від провадження господарської діяльності штраф складатиме 0.1%, а за повторне - 0.5%. Для компаній з середнім ступенем ризику штраф складатиме 1% чи 2% відповідно, а для компаній з високим ступенем 3% чи 5%. При цьому, ступені ризиковості підприємств чітко визначені в підзаконних актах, таким чином буде знівельовано можливість для інспектора суб'єктивно визначати розмір того чи іншого штрафу.

По-третє, пропонується чітко визначити що «створенням перешкод» під час проведення перевірок є саме недопуск перевіряючих органів на перевірку, а не просто «невиконання їх законних вимог».

Європейська Бізнес Асоціація підтримує необхідність покращення законодавчих норм і щодо накладання штрафів на бізнес за так-зване «створення перешкод» представникам перевіряючих органів, і законодавства про захист прав споживачів.

За матеріалами ЄБА.

Щоб мінімізувати кадрові ризики, необхідна злагоджена робота HR-департаменту. Найефективніша робота команд доступна на ІТ-платформі LIGA360. Отримайте максимальний функціонал продуктів ЛІГА:ЗАКОН для зручної роботи HR-відділу, спільно ухвалюйте рішення й оцінюйте ризики, обмінюйтеся документами й новинами. Замовте презентацію LIGA360 прямо сьогодні.

Тільки до 25 листопада отримайте спеціальну пропозицію на корпоративне рішення LIGA360 до 30-річчя LIGA ZAKON.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини