Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Інвестори підприємств великої приватизації будуть сплачувати внески в недержавні пенсійні фонди за працівників

Реклама

Уряд запроваджує накопичувальну пенсійну систему для працівників підприємств великої приватизації. Відповідну постанову № 1288 прийнято на засіданні Кабміну 9 грудня 2021 р.

Це експериментальний проект з додаткового соціального захисту працівників об'єктів великої приватизації, який триватиме протягом двох років. Його буде реалізовано шляхом доповнення умов продажу таких об'єктів зобов'язанням стосовно недержавного пенсійного забезпечення їх працівників.

Під час підготовки об'єкта до приватизації аукціонна комісія визначає зобов'язання покупця щодо здійснення недержавного пенсійного забезпечення працівників (укладення пенсійних контрактів і сплати пенсійних внесків на їх користь), якщо згідно з умовами продажу зберігаються основні види діяльності об'єкта приватизації, а штатна чисельність його працівників становить понад 100 осіб.

Якщо умовами продажу передбачається необхідність спрямування покупцем інвестицій у технічне переозброєння, модернізацію виробництва чи енергомодернізацію об'єкта приватизації, рішення про визначення в умовах продажу зобов'язання покупця щодо здійснення недержавного пенсійного забезпечення працівників такого об'єкта приймається зазначеною аукціонною комісією.

Пенсійною програмою повинно бути охоплено не менш як 50 відсотків працівників об'єкта приватизації, критерії відбору яких визначаються роботодавцем, а також передбачено сплату пенсійних внесків на їх користь у розмірі не меншому, ніж 4 % суми нарахованої працівнику заробітної плати (доходу).

Сплата пенсійних внесків безпосередньо працівником шляхом їх відрахування із заробітної плати (доходу) може передбачатися виключно на добровільних засадах або на умовах, визначених шляхом колективних переговорів між роботодавцем і представниками працівників.

У разі звільнення працівника, на користь якого сплачувалися пенсійні внески, виконання такого зобов'язання щодо цього працівника припиняється.

Бажаєте першими дізнаватись про зміни, що впливають на ваш бізнес? Спробуйте ІТ-платформу LIGA360. Отримуйте автоматичні сповіщення про зміни законодавства, контрагентів, майна. Замовляйте презентацію LIGA360 прямо сьогодні, щоб приймати smart-рішення в умовах постійних змін.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини