Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що робити, якщо великого платника податків не включено до Реєстру на 2022 рік

Реклама

Відповідно до пункту 64.7 статті 64 Податкового кодексу, підпункту 20.1.25 пункту 20.1 статті 20 Кодексу та на виконання пункту 5 розділу ІІІ Порядку формування Реєстру великих платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.10.2015 № 911, платник податків, який не включений до Реєстру великих платників податків на 2022 рік та перебуває на обліку в територіальному органі ДПС, що здійснює податкове супроводження великих платників податків, переводиться на облік до територіального органу за своїм місцезнаходженням з початку нового податкового періоду (календарного року).

Таким чином, платник податків, який перебуває на обліку в контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків та не включений на наступний календарний рік до Реєстру великих платників податків, до початку нового календарного року подає заяву за формою № 1-ОПП до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням.

Слід зазначити, що підпунктом 2 п. 10.22 розд. Х Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами і доповненнями (далі - Порядок № 1588), визначено, що дані про взяття на облік платника податків, якого не включено до Реєстру ВПП та відомості щодо якого містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), передаються до ЄДР у день взяття на облік у контролюючому органі за новим місцем обліку із зазначенням дати та номера запису про взяття на облік, найменування та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платника податків взято на облік.

Контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків за попереднім місцем обліку платника податків, не включеного до Реєстру ВПП, здійснює передачу облікової справи платника податків до контролюючого органу за новим місцем обліку у 10-денний строк з дня взяття на облік за новим місцем обліку.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Як керівнику першим отримати інформацію у Новому Році? Управлінські рішення та зміни надасть LIGA360. Тільки до 14 січня отримайте преміум-пакети за вигідною ціною.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини