Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Застосування РРО/ПРРО та ведення обліку товарних запасів з 1 січня 2022 року: роз'яснення ДПС

Реклама

ДПС нагадує, що не зобов'язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів ФОП - платники єдиного податку І групи.

Зобов'язані застосовувати РРО/ПРРО, але не зобов'язані вести облік товарних запасів фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку ІІ - ІV груп, якщо  вони  не здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, та напівдорогоцінного каміння, або не є платниками ПДВ.

Тобто із всього загалу фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку ІІ - ІV груп, обов'язок ведення обліку товарних запасів поширюється лише на платників, які зареєстровані платниками ПДВ або здійснюють реалізацію:

  • технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

  • лікарських засобів, виробів медичного призначення;

  • ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

ДПС нагадує підприємцям про обов'язок забезпечення розрахунків за допомогою платіжних карток

Як підприємцю самостійно вести звітність? З рішенням LIGA360:Підприємець. Система надасть підказки й алгоритми заповнення, перевірить помилки. А ще тут можна контролювати розрахунки з бюджетом. Отримайте доступ за посиланням.

          

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини