Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Міністр економіки на форумі у Давосі представила план дій для збереження стійкості економічної системи України

Реклама

Перша віце-прем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко на відкритті Всесвітнього економічного форуму у Давосі представила план дій, реалізація якого допоможе зберегти стійкість та стабільність економічної системи під час війни.

Першим кроком такої дорожньої карти є повноправне членство України в Європейському Союзі.

“Саме економічна, енергетична та торговельна інтеграція в ЄС є шляхом до безпеки в Україні. Очікуємо стати кандидатом у члени в наступному місяці. Впевнена, що всі умови для вступу ми виконаємо набагато швидше, ніж за десятиліття, про які говорять скептики”, - підкреслила Юлія Свириденко.

Другим кроком має стати повний доступ України до ринків G7 та ЄС до 2030 року. Рішення про лібералізацію торгівлі уже ухвалили Великобританія, ЄС та Канада, які скасували мита на наступні 12 місяців. Важливо, щоб ці ринки лишилися відкритими в довгостроковій перспективі.

Третім кроком має стати розвиток чотирьох ключових галузей:

1. Військово-промислового комплексу та аерокосмічної промисловості. Йдеться про виробництво сучасної зброї, створення спільних підприємств з країнами НАТО для передачі технологій та подальшого постачання зброї цим державам.

2. Металургії та машинобудування. Україна має відновити заводи, провести їх екологічну модернізацію для досягнення глобальною сталеливарною промисловістю цілей по декарбонізації.

3. Сільське господарство та харчова промисловість. Мета України - потрапити до ТОП-5 країн не лише за обсягом, а й за вартістю експорту сільськогосподарської продукції. Тож важливо розвивати переробку сільськогосподарської сировини, щоб збільшити грошову вартість експорту.

4. ІТ-індустрія. Україна має великий потенціал у цій сфері. Завдання Уряду - допомогти ІТ-аутсорсерам стати власниками та розробниками продуктів.

“Для розвитку цих галузей готові надати інвесторам дешеву електроенергію та сировину для подальшої переробки. Ще одна наша перевага - безпечна і швидка логістика: не довше 72 год до Західної Європи та ніч до Центральної і Східної Європи”, - зауважила Юлія Свириденко.

Міністр економіки також налогосила, що завдання нашої країни - створити сприятливе середовище для бізнесу, забезпечити захист прав власності та верховенство права. Україна готова прийняти всі законодавчі акти, які допоможуть досягти цих цілей.

Маєш питання щодо умов воєнного стану? Замов LIGA360 зі знижкою 40%. Отримуй аналітику й консультації з "гарячих" тем: податки, облік, мито, ліцензії, виплати, алгоритми дій для бізнесу.

Читайте також:

Податки під час війни: що змінилося для бізнесу

Міжнародні комерційні контракти в умовах воєнного стану

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини