Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Трансформація бізнесу та ІТ-продукту в умовах війни – LIGA ZAKON поділилася досвідом на одній із найбільших конференцій в Україні з IT-права

19 липня 2022, 17:08
773
0
Реклама

Як зберегти бізнес і допомогти державі? Що таке DUE DILIGENCE сьогодення? Про досвід трансформації бізнесу та продукту на IT Ukraine Legal Conference 2022, яка відбулась 14 липня, розповіли: Ольга Таранова - Product Director LIGA ZAKON та ідеолог LIGA360, і Євген Косянчук - Product manager LIGA360.

БЕЗПЕКА ТА МОБІЛЬНІСТЬ

Безпека співробітників - це те пріоритетне питання, яке, мабуть, усі вирішували в перший тиждень повномасштабного вторгнення, - розповіла Ольга Таранова. Наступним дуже важливим моментом була безпека потужностей. Потрібно було вберегти дані компанії від знищення. І ще одним із першочергових рішень стало забезпечення доступ до продукту його користувачам.

У LIGA ZАKON вирішили перенести локальну інфраструктуру з основними сервісами в європейський датацентр, забезпечивши таким чином захист і стабільну роботу бізнесу. Критично важливі IT-сервіси LIGA ZАKON було розміщено на базі гіперконвергентної інфраструктури. У системі використовується віртуалізація засобами гіпервізора ESXi. Зв'язок між серверами забезпечено за допомогою комутаторів із високою пропускною здатністю.

«Ухвалювати рішення доводилося дуже швидко, а зважаючи на те, що наш офіс розташований на Шулявці в Києві, де в перші тижні було дуже гаряче, ми вирішили замовити Starlink. Також реалізували у своїй політиці модель безпеки Zero Trust, яка потребує підтвердження доступу до даних щоразу, адже концепція передбачає, що не можна довіряти навіть легітимним користувачам. Згодом, проаналізувавши дані, ми побачили, що нам вдалося забезпечити цілодобовий доступ до продукту LIGA360», - Ольга Таранова, Product Director LIGA ZAKON та ідеолог LIGA360.

ДИВЕРСИФІКАЦІЯ ФІНАНСОВИХ РИЗИКІВ

Ольга Таранова розповіла, що взимку цього року LIGA ZАKON стала резидентом Дія Сіті, і це надало компанії низку переваг, зокрема допомагає знизити оподаткування фонду заробітної плати (замість 18 % - ставка 5 % ПДФО, а нарахування ЄСВ в розмірі 22 % відбувається на мінімальну заробітну плату, а не на всю її суму) та чимало іншого. Тож представниця компанії рекомендувала українському ІТ проаналізувати цей спецрежим і розглянути його для себе як інструмент оптимізації.

ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА ЯК ІНСТРУМЕНТ БОРОТЬБИ З ВОРОГОМ

На сьогодні важливо мати доступ до інформації та відстоювати видимість даних, перевіряти тих, з ким працюєш, і виявляти "токсичні" зв'язки та сліди з рф і рб. Саме тому в підтримці продукту компанія докладає максимум зусиль й уваги, щоб надавати користувачам доступ до інформації з відкритих джерел.

«За допомогою нашого продукту LIGA360 ми проаналізували зв'язки компаній в Україні з рф та рб і виявили їх чимало. Зокрема, серед ІТ-сектору ми нарахували частку пов'язаних із ворогом у розмірі 4,2 %», - Ольга Таранова, Product Director LIGA ZAKON та ідеолог LIGA360.

ДОПОМОГА БІЗНЕСУ

З початком повномасштабного вторгнення приватному бізнесу та державним організаціям, усім, хто продовжив працювати, було складно.

«Від початку ми розуміли, що бізнес щоденно стикається з величезними ризиками, зокрема правовими, інформаційними, репутаційними, і зараз, як ніколи, потрібно мати надійні інструменти та джерела для запобігання цим ризикам та їх мінімізації. У цьому може допомогти IT-платформа LIGA360», - Ольга Таранова, Product Director LIGA ZAKON та ідеолог LIGA360.

Консультування у відкритому доступі - це те, чим компанія могла оперативно допомагати бізнесу. Так було створено довідково-аналітичний проєкт «Бізнес під час війни», де підприємці мали змогу отримувати необхідну інформацію у вільному доступі.

Також LIGA ZAKON періодично проводить безкоштовні вебінари, які стосуються нюансів роботи українських компаній під час війни. Заходи зібрали вже понад 20 000 слухачів.

Також функціонує телеграм-канал «Бізнес запитує - LIGA360 відповідає», за допомогою якого експерти компанії вже опрацювали понад 500 індивідуальних питань.

ДОПОМОГА ДЕРЖАВІ НЕ ЛИШЕ ПІДТРИМКОЮ ЕКОНОМІЧНОГО ФРОНТУ

Для державних інституцій на період воєнного стану LIGA ZAKON надала повний доступ до ІТ-платформи LIGA360. Це представники Кабміну, міністерств і відомств, органів прокуратури та ЗСУ. Також ми забезпечили безкоштовним доступом до робочих місць ІТ-платформи LIGA360 більш ніж 85 % суддів, працівників судів, органів та установ системи правосуддя. Безоплатний доступ отримали і працівники «Дія Центр» та центрів надання адміністративно-правових послуг (ЦНАПів).

На сьогодні вже більш як 7,6 тис. фахівців органів законодавчої та центральної влади на безоплатній основі отримали доступ до функціонала ІТ-платформи на загальну суму в понад 21,5 млн грн.

ТРАНСФОРМАЦІЯ ІТ-ПРОДУКТУ LIGA360

Євген Косянчук поділився з учасниками IT Ukraine Legal Conference 2022 досвідом трансформації продукту під час війни. Він розповів, що метою компанії є створити швидкий інструмент для процесів керування ризиками, комплаєнсу та належної обачності, що не даватиме змоги тим, хто має зв'язки з державою-агресором, вести свій бізнес та приносити користь ворогу. А продукт LIGA360, який охоплює такі напрями, як робота з НПА, судовими реєстрами, відкритими реєстрами даних компаній і фізосіб, а також медіамоніторинг, - у змозі забезпечити бажане.

За допомогою IT-платформи LIGA360 можливо переглядати матеріали російської пропаганди, моніторити дезінформацію та маніпуляційні настрої як російських, так і українських ЗМІ, а тим самим мати змогу аналізувати риторику країни-агресора.

Водночас компанія після повномасштабного вторгнення продовжила вдосконалювати продукт. Так, для зручного пошуку й аналізу даних було впроваджено сервіс "Графічні зв'язки". Це інструмент, функціонал якого зображає результати пошуку (список нормативно-правових актів) у зручній візуальній формі - у вигляді пов'язаних між собою кіл різного розміру й кольору.

Ще один новий інформаційний модуль у рішенні LIGA360, який забезпечує доступ до інформації про законодавчі зміни, до роз'яснень від органів влади, аналітичних і консультаційних матеріалів від експертів LIGA ZAKON, новацій на актуальні теми, новин у сфері економіки від топових українських ЗМІ та з офіційних джерел, а також можливість переглядати матеріали російської пропаганди, щоб мати змогу аналізувати риторику країни-агресора, - "Воєнний стан".

Євген Косянчук наголосив, що сьогодні Україна постала перед багатьма євроінтеграційними змінами, серед яких необхідність відмовитися від радянської частини законодавства.

«За даними, взятими з ІТ-платформи LIGA360, не підлягають застосуванню на території України майже 1200 нормативних актів часів радянського минулого. На їх врегулювання ми маємо рік відповідно до нового Закону про дерадянізацію. Та три роки на те, щоб адаптувати законодавчі норми до вимог країн ЄС», - Євген Косянчук, Product manager LIGA360.

Ще однією важливою на сьогодні справою є робота з відкритими даними та комплексна перевірка. «Або, як це модно називати нині, Due Diligence», - каже Євген Косянчук.

Компанія LIGA ZAKON упевнено може будувати зв'язки між об'єктами, компаніями, персонами всередині країни. Та пан Євген запевняє, що війна означає дві речі: перше - це жодних зв'язків з рф і рб; друге - євроінтеграційні процедури та «стертя» кордонів зі світом. І це скеровує компанію конкретним курсом - уперед до глобалізації.

«Що вже було зроблено? Ми додали 12 млн компаній із UK, адже знаємо, що Лондон - це столиця мільярдерів, частина з яких росіяни, а з ними не хочеться мати справ. А оскільки в нашій системі працюють і інші реєстри, то це дає можливість виявляти сліди агресора в компаніях. Також ми вже отримали дані з реєстрів 206 млн компаній зі 140 країн світу та санкційні списки, тож будемо будувати продукт, який зможе забезпечити Due Diligence по всьому світу. Після отримання цих базових реєстрів тепер ми перебуваємо в пошуку локальних реєстрів країн, даних фізосіб, реєстрів майна для забезпечення роботи цього продукту», - Євген Косянчук, Product manager LIGA360.

Компанія LIGA ZAKON ставить собі за мету підтримати економіку України та бізнес всередині держави. Розвивати компанію навіть у такі складні часи важливо для того, щоб мати змогу вистояти, підтримавши тим самим країну.

Спробуйте єдиний робочий простір для топ-команди. Рішення LIGA360 дозволяє синхронно бачити показники, що впливають на бізнес: зміни конкурентів, згадки в медіа, зміни законодавства, економічні новини. Побачте свою компанію під кутом 360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини