Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нове регулювання платіжного ринку: створено порядок здійснення безготівкових розрахунків користувачами платіжних послуг

Реклама

НБУ з метою реалізації норм Закону України «Про платіжні послуги» затвердив Інструкцію про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг

Це нове регулювання платіжного ринку, оскільки відповідно до Закону небанківські надавачі платіжних послуг отримали право відкривати платіжні рахунки користувачам та виконувати платіжні операції з цього рахунку на підставі їхніх платіжних інструкцій (тобто розпорядження користувача надавачеві послуг здійснити платіж).

Йдеться про таких надавачів платіжних послуг, як платіжні установи, філії іноземних платіжних установ, установи електронних грошей, оператори поштового зв'язку. 

У новому порядку Національний банк визначив: 

  • обов'язкові реквізити платіжної інструкції та вимоги щодо їх заповнення;

  • порядок виконання платіжних операцій, що включає ініціювання, прийняття до виконання та відмову від прийняття, відкликання платіжної інструкції;

  • порядок виконання надавачами платіжних послуг заходів щодо арешту коштів на рахунках користувачів. 

Так, надавач платіжних послуг платника виконує арешт коштів, що знаходяться на рахунку платника, згідно з постановою про арешт коштів державного виконавця / приватного виконавця, судовим рішенням (рішенням, ухвалою, постановою суду) чи ухвалою слідчого судді, суду.

Арешт на підставі документа про арешт коштів може бути накладений на всі кошти, що є на всіх рахунках платника, без зазначення конкретної суми або на суму, що конкретно визначена в цьому документі. Якщо в документі про арешт коштів не зазначений конкретний номер рахунку платника, на кошти якого накладений арешт, але обумовлено, що арешт накладено на кошти, що є на всіх рахунках, то для забезпечення суми, визначеної цим документом, арешт залежно від наявної суми накладається на кошти, що обліковуються на всіх рахунках платника, відкритих у надавача платіжних послуг платника, або на кошти на одному/кількох рахунку/рахунках.

Такі норми містить постанова Правління Національного банку України від 29 липня 2022 року № 163 “Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг”, що набрало чинності 1 серпня 2022 року.

Хочеш, щоб твоя топ-команда працювала на одній хвилі? Виведи внутрішню комунікацію компанії на новий рівень з рішенням LIGA360. Спільний інформаційний дашборд топкоманди, інструменти обговорення та найповніша документальна правова база. Замовляй LIGA360 вже сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини