Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні запровадять кілька механізмів залучення інвесторів

Реклама

Найближчим часом в Україні будуть запроваджені декілька механізмів залучення інвесторів. Про це повідомив заступник міністра економіки Олександр Грибан, пише пресслужба Мінекономіки.

Один з них буде втілено у співпраці з Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій (MIGA), яке вже виділило Україні 30 млн доларів на реалізацію пілотного проекту зі страхування інвестицій. 

«Нам вдалося домовитись з MIGA, що ми запустимо проект по страхуванню інвестицій на 30 млн доларів. Механізм гарантування інвестицій базується на тому ж принципі, що і випуск страхового полісу. Інвестор, що захоче здійснити інвестицію в Україну, може придбати такий страховий поліс і в разі форс-мажору, агенція, як страхова компанія, відшкодує йому витрати. Сума в 30 млн доларів обумовлена тим, що зараз MIGA має такий запас вільних коштів. Але ми на цьому не будемо зупинятись. Розраховуємо, що з 17 мільярдів доларів трастового фонду Світового банку на відновлення України в 2023 році нам вдасться залучити до 1 млрд доларів саме на страхування інвестицій», - розповів заступник міністра економіки Олександр Грибан.

Ще один фінансовий інструмент по залученню інвестицій розробили разом з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), що входить до структури Світового банку. 

«В поточних умовах залучення кредитів для приватного сектору є однією з передумов підвищення інвестиційної привабливості. І тут ми теж можемо розраховувати на МФО. Мова йде про виділення коштів від корпорації IFC, яка є членом Світового Банку, на сумму 1 млрд доларів. Вони як правило не фінансують більше 30% вартості проекту. Ще 40% буде фінансувати інший міжнародний банк - можливо це буде консорціум разом з Європейським банком реконструкції і розвитку. Таким чином, загальний обсяг проектів, який може бути профінансований за цим механізмом, складатиме понад 3 млрд доларів», - пояснив Олександр Грибан.

Міністерство економіки вбачає стратегічні перспективи відновлення економіки саме у фінансуванні економічного розвитку.

Єдине середовище LIGA360 для роботи антикризової команди. Керівники, юристи, hr-фахівці, бухгалтери й спеціалісти з безпеки - усі ключові ролі компанії отримують інформацію синхронно й спільно ухвалюють рішення. Докладніше.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини