Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Український бізнес, який має зв’язки з росією та білоруссю, – дослідження юридичного сектору

27 вересня 2022, 09:43
2108
0
Автор:
Реклама

На цей час в Україні зареєстровано трохи більше ніж 25 тисяч компаній, які надають юридичні й аудиторсько-консалтингові послуги. І, попри повномасштабну війну, яка триває в Україні вже пів року, серед цієї кількості бізнесів є ті, що мають бенефіціарних власників із росії чи білорусі.

Компанія LIGA ZAKON за допомогою функціонала CONTR AGENT у LIGA360 проаналізувала зв'язки українських юридичних фірм із ворожою стороною.

Загалом, за даними ІТ-платформи, в Україні зареєстровано 14 728 компаній, бенефіціарні власники яких є громадянами ворожих країн. Із цих компаній на бізнес юридичного сектору припадає 196 фірм.

За результатами дослідження виявлено, що найбільше зв'язків із ворожою стороною через юридичні фірми й аудиторсько-консалтингові компанії зосереджено у столиці. Зокрема, у Києві та області нараховано 139 таких компаній. Це 1,94 % від усіх зареєстрованих у регіоні.

5 регіонів України з найбільшою кількістю компаній, які мають зв'язки з росією та білоруссю

Найчастіше компанії юридичного сектору зі слідом країн-агресорок трапляються в Києві, а саме їх 135. У регіонах ситуація дещо спокійніша. Так, в Одеській області виявлено 19 компаній; 10 бізнесів, які мають зв'язок із ворогом, зареєстровано в Харківській області, 5 компаній - на Львівщині. Мають російський та білоруський слід і 4 бізнеси з Луганщини.

На Київщині та Херсонщині теж знайдено по чотири бізнеси, утім у цих регіонах загальна кількість юридичних компаній є меншою ніж на Луганщині.

Ще три компанії зареєстровано на Дніпропетровщині. А ось у Донецькій, Миколаївській, Полтавській і Закарпатській областях - по два такі бізнеси. По одному знайшли на Житомирщині, Рівненщині, Івано-Франківщині та в Запорізькій області.

Відсоток компаній із ворожим слідом серед інших бізнесів у регіонах України

У 9 областях України серед компаній юридичного сектору не знайдено жодної фірми, пов'язаної з росією чи білоруссю. Та із 16 областей, де усе-таки зафіксовано юридичні бізнеси з токсичними зв'язками, найменший відсоток серед усіх зареєстрованих припадає на Запорізьку область (0,11 %), Дніпропетровщину (0, 15 %) та Донецьку й Рівненську області (по 0,17 %).

Натомість найбільша відсоткова частка юридичного бізнесу, де знайдено бенефіціарних власників із росії і білорусі, припадає на Київ (1,89 %), Одеську (0,98 %), Луганську та Херсонську (по 0,78 %) і Закарпатську області (0,55 %).

Під час дослідження було дотримано певних критеріїв.

Зокрема, усі відібрані компанії є юридичними особами, водночас фізичних осіб - підприємців ми не враховували. Кожна компанія на цей час провадить активну діяльність, про що свідчить статус у реєстрі «зареєстровано», натомість бізнеси зі статусом «припинено» чи «банкрутство» до уваги не брали. Також не охоплено дослідженням і компанії, зареєстровані на території АР Крим.

Зв'язок бізнесу з громадянами росії та білорусі може мати згубні наслідки

З початком повномасштабної війни зв'язок компаній із громадянами росії та білорусі може мати згубні наслідки як для самого бізнесу, так і для тих, хто співпрацює з такими компаніями.

Нині дуже важливо розуміти, з ким маєш справу, адже після 24 лютого влада запровадила низку правил, завданням яких є викорінення ворожих зв'язків з українських компаній і країни загалом.

Тож згідно з новим законодавством:

  • передбачено примусове вилучення в Україні об'єктів права власності російської федерації та її резидентів;

  • застосовані санкції можуть призвести до зупинення діяльності компанії;

  • є обмеження руху коштів щодо резидентів рф/рб та юридичних осіб, де кінцевими бенефіціарами є резиденти рф/рб;

  • відбувається блокування нотаріальних дій за участю осіб, пов'язаних з агресором.

Отже, не слід нехтувати перевіркою партнерів, особливо під час війни.

Щоб перевірити сумнівні зв'язки бізнес-партнерів, достатньо скористатися функціоналом CONTR AGENT у LIGA360. Інструмент за лічені секунди покаже вам, варто мати справу з партнером чи краще уникнути цього зв'язку.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини