Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У Дії можна перевірити нотаріальні документи з QR-кодом

Реклама

Відтепер нотаріальні документи з QR-кодом можна перевірити у застосунку Дія, повідомляє Мінцифри.

QR-код не лише пришвидшує процес перевірки нотаріального документа, а й надає надійний захист від підробок. Адже електронні копії документів зберігаються в системі е-нотаріату.

З QR-кодом можна завантажити електронну копію документа у кілька кліків для перевірки і подальшого зберігання. При цьому не потрібно робити сканкопії чи фотографувати.

Як перевірити документ з QR-кодом через Дію? 

  • Довірена особа приходить із паперовою нотаріально посвідченою довіреністю з QR-кодом в установу. Наприклад, в банк, щоб відкрити вам рахунок.

  • Працівник банку зчитує QR-код сканером у Дії.

  • У працівника автоматично на екрані відкриється запит на отримання електронної копії такого документа. Йому потрібно лише натиснути кнопку Надіслати.

  • Запит отримують одночасно і ви, і ваша довірена особа. Хтось із вас має підтвердити його в Дії.

  • Після цього працівник банку отримує сповіщення про підтвердження запиту. Завантажує електронну копію документа, перевіряє її та може відкрити вам рахунок.

Наразі з QR-кодом нотаріуси можуть формувати документи: довіреність, договір оренди транспортних засобів та заяву, на якій засвідчується справжність підпису. QR-код можна наносити на нотаріальні документи як на білому папері, так і на спеціальному бланку.

Раніше нотаріальні документи формувались лише на спеціальних бланках. Але з початку повномасштабного вторгнення виникли труднощі з їх виробництвом та логістикою. Тож нотаріусам дозволили формувати низку документів як на спеціальних бланках, так і на звичайному білому папері А4.

Водночас для перевірки довіреності на білому папері необхідно звертатись до нотаріуса, який її видав. І чекати до двох робочих днів підтвердження чи спростування того, що він дійсно посвідчив цю довіреність. З використанням сканера застосунку Дія можна буде перевірити текст документа в декілька кліків і зекономити час.

Наразі формувати документи з QR-кодом можуть робити лише нотаріуси міста Києва. Згодом доступ до системи е-нотаріату отримають нотаріуси з усієї України.

Відео: https://youtu.be/qjPWLL_qTV8

Інформація - броня вашого бізнесу. LIGA360 надає обрану інформацію з медіа, законодавчого поля та дані контрагентів й конкурентів, щоб ви були впевнені в кожному кроці. Замовте LIGA360 для вашої компанії прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини