Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рада дозволила не сплачувати кредити за зруйноване та пошкоджене житло та автомобілі

Реклама

Сьогодні ВР прийняла у другому читанні проєкт № 7441-1, що дозволить не сплачувати кредити за майно чи транспортний засіб, що були зруйновано внаслідок війни.

Як повідомив нардеп Ярослав Железняк, закон передбачає наступне:

1. Призупинення виплат по кредитах для

фізосіб-позичальників кредитів на рухоме/нерухоме майно, яке через війну:

а) опинилося на тимчасово окупованій території або на території активних бойових дій;

б) пошкоджене або знищене внаслідок воєнних дій, за наявності підтверджуючих документів можуть отримати у кредитора призупинення платежів по кредиту.

2. Списання (прощення) кредиту на житло.

На списання заборгованості мають право позичальники, у яких:

- нерухомість знищена внаслідок війни. До другого читання прибрали обмеження щодо площи нерухомого майна (квартира, житловий будинок). Але воно повинно станом на 23 лютого 2022 року бути єдиним місцем проживання сім'ї позичальника;

- станом на 23 лютого відсутня прострочена заборгованість за таким договором;

- метою отримання кредиту згідно договору є придбання, реконструкція чи будівництво такого нерухомого майна, або придбання такого автомобіля.

Кредитор у такому випадку отримує право на компенсацію громадянам України за майно знищене внаслідок збройної агресії рф. Розмір такої компенсації не може перевищувати основної суми кредиту позичальника.

Інші збитки кредитора, наприклад неотримані проценти, є упущеною вигодою та можуть бути відшкодовані відповідно до законодавства за рахунок держави-агресора.

3. По позикам на автомобілі.

Анулювання заборгованості можливо для:

- знищених авто. Теж прибрали до другого читання обмеження щодо двигуна. Але станом на 23 лютого 2022 року має бути єдиним авто в сім'ї позичальника;

- станом на 23 лютого 2022 року заборгованість за таким договором не була прострочена на більше ніж 7 днів;

Термін для подачі заявок - період дії в Україні воєнного стану + 3 місяці після дня його припинення. Під кожен кейс позичальники мають в той чи інший момент надати кредитору підтверджуючі документи.

Захистіть свою нерухомість від шахрайства та “чорних реєстраторів”. Сервіс SMS-Маяк миттєво сповістить про зміни в Реєстрі речових прав та незаконні процедури. Ставте свої об'єкти на контроль прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини