Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нацбанк створив Реєстр пунктів обміну валюти

Реклама

Національний банк врегулював питання формування та ведення Реєстру пунктів обміну іноземної валюти.

Відповідні норми містить постанова Правління НБУ від 30 грудня 2022 року № 254 "Про затвердження Положення про Реєстр пунктів обміну іноземної валюти та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", яка набрала чинності 1 січня 2023 року.

«Необхідність запровадження Реєстру зумовлена введенням в дію з 1 січня 2023 року Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі". Закон визначає особливості оподаткування податком на прибуток підприємств банків, небанківських фінансових установ та операторів поштового зв'язку, які здійснюють обмін валют. Отже, виникла потреба в реєстрації таких платників податку на прибуток», - йдеться у повідомленні пресслужби регулятора.

Реєстр міститиме інформацію про структурні та відокремлені підрозділи банків, небанківських фінансових установ, операторів поштового зв'язку, яким надано право здійснювати обмін валют.

Відокремлені підрозділи банку та структурні підрозділи оператора поштового зв'язку включатимуться до Реєстру за умови використання зовнішньої реклами, табличок, вивісок або інших засобів для рекламування діяльності з обміну валют як поза межами, так і безпосередньо у приміщеннях, в яких вони розташовані.

Банки, небанківські установи та оператори поштового зв'язку будуть повідомляти Національний банк про:

  • початок роботи;

  • припинення діяльності;

  • зміни в інформації про кожен пункт обміну іноземної валюти.

Ці дані вноситимуться до Реєстру та актуалізуватимуться в разі потреби.

Національний банк щомісяця до 10 числа (включно) розміщуватиме інформацію з Реєстру станом на 01 число поточного місяця на сторінках свого офіційного Інтернет-представництва.

Читайте також: У ДПС розповіли про нові правила оподаткування пунктів обміну валют.

Як керівникам бути впевненими в управлінських рішеннях? Завдяки LIGA360. Знаходь алгоритми дій для бізнесу, читай бізнес-новини, контролюй свою репутацію та діяльність конкурентів. Спробуй прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини