У Раді зареєстрували альтернативний до законопроєкту № 8298 проєкт № 8298-1. Нагадаємо, проєктом №8298 запропонували нові пільги для підтримки бізнесу під час війни, зокрема: звільнення на період воєнного стану від оподаткування ввізним митом та ПДВ обладнання та комплектуючих, що ввозяться виключно для власного виробництва, продовження строків служби зареєстрованих РРО, у яких такий строк закінчився у період дії воєнного стану, звільнення від оподаткування платників єдиного податку четвертої групи за земельні ділянки, що розташовані на територіях бойових дій тощо.
Ключовими відмінностями альтернативного проєкту № 8298-1 є наступні пропозиції:
1) удосконалення механізму реєстрації ПН/РК. Зокрема:
посилення вимог до обґрунтування зупинення та відмов у реєстрації ПН/РК. У квитанції про неприйняття або зупинення їх реєстрації має зазначатися вичерпний перелік причин, на підставі яких не прийнято чи зупинено реєстрацію ПН/РК, в тому числі підстав встановлення відповідності платника податку/операції критеріям ризиковості, із пропозицією надання платником податку пояснень та копій документів, за вичерпним переліком, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію ПН/РК в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
встановлення граничних строків виконання судових рішень щодо оскарження таких відмов та зупинок (блокування) реєстрації (не пізніше наступного робочого дня з дати надходження такого рішення суду).
посилення вимог до порядку затвердження підзаконних нормативних актів, які регулюють питання ризиковості платників податку, їх операцій, а також механізмів зупинення і відмов у реєстрації їх ПН/РК. Зокрема, не може вважатися підставою визнання ризиковою операції платника податку з контрагентом - платником податку, визнаним у встановленому порядку ризиковим, якщо на дату здійснення такої операції відповідний контрагент не був визнаний ризиковим.
розширення часових меж роботи електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків для реєстрації ПН/РК (цілодобово);
посилення публічності системи реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування. ДПС на своєму офіційному веб-сайті щомісячно має оприлюднювати узагальнену статистичну інформацію щодо:
- загальної кількості ПН/РК, поданих на реєстрацію, суми ПДВ по них, та кількості платників податку, що їх подали по категоріях (великі, середні та малі підприємства);
- кількості ПН/РК, щодо яких здійснено автоматизований моніторинг та кількості платників податку, щодо яких/операцій яких встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку/критеріям ризиковості здійснення операції, що стало підставою зупинення реєстрації, із зазначенням суми ПДВ по них;
- кількості ПН/РК, щодо яких зупинено реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних та платниками податку подано письмові пояснення та копії документів, із зазначенням результатів їх розгляду, зокрема: кількості рішень про підтвердження відповідності платників податку/операцій платників податку критеріям ризиковості; кількості рішень про не підтвердження відповідності платників податку/операцій платників податку критеріям ризиковості;
- кількості ПН/РК, щодо яких оскаржено в адміністративному або судовому порядку (якщо відповідне рішення суду набрало законної сили) рішення про зупинення/відмову реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних та щодо яких прийнято відповідне рішення про залишення без змін попередньо прийнятого рішення.
2) вдосконалення системи податкового контролю шляхом запровадження альтернативної моделі у формі аудиту з питань оподаткування, який здійснюватиметься незалежними суб'єктами аудиторської діяльності виключно на підставі добровільного волевиявлення платників податків; зокрема, визначаються чіткі підстави, основні вимоги до здійснення та оформлення такого аудиту, врахування його результатів контролюючими органами;
3) тимчасове звільнення від сплати податку на прибуток підприємств у разі отримання платниками податку, що діють у сфері енергетики та житловокомунальних послуг, безоплатної та безповоротної допомоги у формі товарів (обладнання) від іноземних держав чи міжнародних організацій (донорів), благодійних організацій, Товариства Червоного Хреста України, внесених до Реєстру неприбуткових організацій та установ, для відновлення і ремонту інфраструктури таких підприємств.
Не пропусти жодної важливої зміни для бізнесу з LIGA360. Налаштуй моніторинг згадок у ЗМІ, змін конкурентів, законодавства та статусів об?єктів нерухомості. Спробуй прямо сьогодні.
-30% на корпоративне рішення LIGA360 - тільки до 15 січня. Надайте повноту інформації та інструментів для керівників, юристів, бухгалтерів, HR, PR фахівців. А ще отримуйте бонус для всієї компанії: сервіси медіамоніторингу та автоматизації договірної роботи. Замовляйте LIGA360 за новорічними цінами за посиланням.