Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Україна планує приєднатися до програми ЄС "Єдиний ринок"

Реклама

Уряд, на засіданні 17 січня, затвердив проєкт розпорядження Президента України, яким передбачається створення делегації для переговорів по узгодженню тексту Угоди щодо участі України в програмі Європейського Союзу “Єдиний ринок” та подальшого її підписання. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Програма Європейського Союзу «Єдиний ринок» - це програма фінансової підтримки ЄС з бюджетом 4.2 млрд євро, яка розрахована на 7 років (з 2021 по 2027 роки). Приєднання України до вказаної Програми дозволить посилити співпрацю з ЄС, що є особливо актуальним з огляду на євроінтеграційні процеси та набуття Україною статусу кандидата в ЄС», - зазначила Перший віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки Юлія Свириденко.

Програма покликана сприяти спрощенню доступу до ринків, створенню сприятливого бізнес-середовища, сприяння розвитку та росту бізнесу, забезпеченню конкурентоспроможності і стійкості компаній та цілих секторів економіки (поєднання екосистем, кластери). Вона буде допомагати розвитку підприємницького середовища, включаючи схеми менторства. Серед іншого, передбачається участь у Європейській мережі Підприємств (EEN), Еразмус для молодих підприємців (EYE), спільних кластерних ініціативах.

Фінансування програми буде направлено на:

  • зміцнення конкурентоспроможності та стійкості малих і середніх підприємств - фінансування складає 24% від загального бюджету Програми, приблизно 1 млрд євро, що забезпечить можливість надання різних форм підтримки бізнесу;

  • створення та поширення високоякісної європейської статистики - фінансування складає 13% від загального бюджету Програми, приблизно 546 млн євро, що дозволить Україні брати участь у розширеному партнерстві, спрямованому на розробку нової європейської статистики з використанням багатьох джерел даних, передових методів аналізу даних, смарт систем і цифрових технологій.

Ваш бізнес бачитиме на 360! Топ-команди шукають інформацію для ухвалення рішень у LIGA360. Замовте презентацію, щоб дізнатися більше.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини