Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Викрито схеми привласнення 40 млрд грн колишнім менеджментом «Укрнафти» та «Укртатнафти»

Реклама

Служба безпеки України разом з Бюро економічної безпеки викрила масштабні схеми привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта». Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Встановлено, що протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом та реалізувались в інтересах фактичних власників і бенефіціарів компаній.

Наразі у рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів злочинної діяльності. Зокрема, це виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів.

У рамках слідчих дій проведено низку обшуків, у тому числі, за місцем проживання фактичних власників підприємств і топ-менеджменту фінансово-промислової групи, яка контролювала згадані підприємства.

За результатами слідчих дій топменеджменту ПАТ «Укртатнафта» оголошено про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень.

Довідково:

У листопаді 2022 року «Укрнафта» та «Укртатнафта» були передані до державної власності.

Це було зроблено за результатами засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, після якого Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла рішення про примусове відчуження у власність держави акцій, емітентом яких є «Укрнафта» та «Укртатнафта».

До підприємства прийшли контролюючі органи? Знайте, як захистити бізнес правовим шляхом з ІТ-платформою LIGA360. Подробиці за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини