Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес закликає владу подовжити чинні бронювання від мобілізації

Реклама

Бізнес пропонує подовжити бронювання працівників ще на місяць, повідомили в ЄБА.

27 січня 2023 року Урядом було прийнято постанову №76 щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації.

Документом визначено, що відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов'язаним рішеннями Міністерства економіки України до набрання чинності постановою, є чинними протягом строку, на який вони надані.

Однак, наразі у бізнесу, зокрема представників рітейлу, фармацевтичної та медичної галузей, усіх напрямків сільського господарства та інших критично важливих підприємств, що бронювали своїх працівників, склалася ситуація, за якої строк відстрочки від призову працівників, які були заброньовані бізнесом в першу чергу (в період березня 2022 року), враховуючи всі періоди автоматичного продовження дії відстрочок, спливає у лютому 2023 року. Водночас, за інформацією від бізнесу, є непоодинокі випадки коли таким працівникам територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки було видано повістки із вимогою щодо прибуття до ТЦК та СП на наступний день після спливу строку відстрочки.

Оскільки наразі є невизначеність щодо документального підтвердження відповідності підприємств окремим критеріям, адже, наприклад, за останньою інформацією місцева влада та Міністерства мають визначити критерії критичності для своїх напрямків, регіонів. Більше того, по деяким критеріям для підприємств є неоднозначною можливість надати інформацію (наприклад, щодо подання податкової звітності за останній квартал, оскільки строк подання звітності ще не настав). Тож, за попередніми оцінками бізнесу, процедура бронювання працівників за новим Порядком буде тривати біля одного місяця.

Тому, є висока ймовірність того, що бізнес не встигне завершити всю процедуру бронювання по вказаній вище категорії працівників до спливу дії по ним відстрочки від призову на військову службу, що, в свою чергу, ставить під загрозу стале функціонування окремих підприємств, так і економіки у цілому.

Тож ЄБА звертається до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля із проханням сприяти подовженню чинних бронювань ще на місяць. Це допоможе підприємствам здійснити та завершити процедуру бронювання працівників згідно з новим Порядком та продовжити повноцінно працювати. 

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й війського огляду та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини