Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як бізнесу оцінити завдані агресією рф збитки: рекомендації ФДМУ

Реклама

У Фонді держмайна розповіли, що робити бізнесу для підготовки належного звіту про оцінку збитків внаслідок агресії рф.

Крок 1. Зберіть докази

Зберіть усі можливі документальні підтвердження ушкоджень майна внаслідок агресії - свідчення очевидців, постраждалих, протоколи ДСНС, інформацію про відкриті кримінальні провадження національної поліції.

Крок 2. Підтвердіть володіння майном

Доведіть, що пошкоджене майно перебувало на балансі підприємства ще до повномасштабної агресії. Проведіть порівняльну інвентаризацію - документуйте інформацію про стан майна до та після пошкодження.

Крок 3. Замовте оцінку

Зверніться до фахівця, який оцінює майно бізнесу. Покажіть результати досліджень з попередніх кроків. Він оцінить ушкодження за Методикою оцінки збитків бізнесу внаслідок агресії рф, яку розробила команда ФДМУ спільно з Мінекономіки. За результатами роботи отримайте звіт про оцінку збитків.

Крок 4. Пройдіть рецензування звіту

Надішліть звіт на перевірку фахівцям в оцінці майна бізнесу (з 2+ роками досвіду). Вони мають підтвердити відповідність проведеної оцінки згаданій Методиці. Рекомендовано звернутися до професійних спілок оцінювачів. Фонд рецензує та зберігає такі звіти.

Крок 5. Збережіть рецензований звіт

Чекайте зі звітом на можливість подати позов проти країни-агресора. Якщо ваш звіт отримає негативну рецензію - вимагайте від оцінювача доопрацювати оцінку збитків.

ФДМУ рекомендує постраждалим підприємцям замовити оцінку збитків вже зараз. Що раніше це зробите - то більше доказів збережете для позову проти рф.

Запрошуємо на безкоштовний вебінар: "Як компенсувати збитки завдані агресією рф? Покрокова інструкція"

Як бізнесу діяти правильно в умовах воєнного часу? Завдяки LIGA360. Система доповнена новими розділами й інструментами, де зібрані зміни законодавства, новини й аналітика, консультації. Знаходь відповіді та слідкуй за змінами щодня.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини