Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

В Україні можуть скасувати ліцензії малим виробникам вина

Реклама

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 9030 щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції.

Як зазначається у пояснювальній записці, законопроєкт розроблено з метою приведення національного законодавства у відповідність до міжнародних практик та сучасних трендів розвитку виноробної галузі; зняття необґрунтованих адміністративних бар'єрів для діяльності суб'єктів господарювання, що займаються виробництвом вин виноградних, вин плодово ягідних та/або напоїв медових; створення сприятливих умов для розвитку малих виробництв виноробної продукції в Україні.

Згідно з проєктом, малі виробництва виноробної продукції - суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб'єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які здійснюють за повним технологічним циклом без додавання спирту виробництво вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових в об'ємі, що не перевищує 10000 декалітрів за календарний рік, з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки самостійно вироблених/вирощених та/або придбаних плодів, ягід, винограду, меду, за умови що придбані плоди, ягоди, виноград, мед мають виключно українське походження.

Законопроєкт передбачає скасування необхідності отримання малими виробництвами виноробної продукції ліцензії на здійснення діяльності з виробництва алкогольних напоїв. Ним встановлюється, що суб'єкт господарювання набуває прав малого виробництва виноробної продукції шляхом подання декларації про початок виробництва алкогольних напоїв (вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових) та включення до Виноградарсько-виноробного реєстру.

Також пропонується спрощення процедури звітності, а саме заміна діючої щомісячної звітності на щорічну.

Водночас, передбачається відповідальність малих виробництв виноробної продукції у вигляді штрафу за неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями.

На думку ініціаторів цього законопроєкту, його прийняття, зокрема, створить економічні стимули для розвитку малого виноробства і збільшення кількості малих виробництв виноробної продукції.

Потрібно більше інформації щодо цієї бізнес-галузі? Заходь у розділ "Галузі економіки" в LIGA360. Усі потрібні й актуальні документи - зручна структура. Спробуй прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини