Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У ДПС пояснили, як оподатковується дохід фізичної особи від операцій з криптовалютою

Реклама

Головне управління ДПС у Львівській області інформує, що порядок оподаткування доходів фізичних осіб врегульовано розділом IV ПКУ, згідно з п.163.1 ст.163 якого об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід та іноземні доходи - це доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Також доходи, визначені ст.163 ПКУ, є об'єктом оподаткування військовим збором.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку ПДФО 18 відсотків, і ставку військового збору 1,5 відсотка.

Водночас платнику податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок і військовий збір з таких доходів.

На сьогодні криптовалюта не має визначеного правового статусу в Україні, зокрема, відсутня нормативна база для її класифікації та регулювання операцій з нею.

Враховуючи викладене, дохід, отриманий фізичною особою від продажу криптовалюти включається до загального річного оподатковуваного доходу як іноземний дохід, якщо джерело виплати цього доходу є іноземним, або як інший дохід, якщо виплата доходу здійснюється фізичною особою - резидентом на території України.

При цьому, оподаткуванню підлягає сума коштів, яка отримується платником податків від операцій з криптовалютою.

Читайте також: Купівля квартири/машини за біткоїн: правовий аспект угод з використанням криптовалют в Україні

Усі ризики для бізнесу - як на долоні з рішенням LIGA360. Юридичні, договірні, майнові та медіа ризики контролюються з єдиного цифрового простору. Спробуй корпоративне рішення LIGA360 прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини