Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

МОЗ затвердив граничні значення шумового впливу на робочому місці

Реклама

МОЗ наказом від 23.03.2023 № 540 затвердив Граничні та робочі значення шумового впливу на робочому місці. Документ набирає чинності через шість місяців з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Ці значення шумового впливу на робочому місці встановлюють для денного рівня шумової експозиції і пікового звукового тиску та є обов'язковими для всіх видів трудової діяльності, де працівники під час виконання робіт зазнають або можуть зазнавати впливу шуму, або існує потенційна можливість такого впливу.

Вони застосовуються разом з ДСН 3.3.6.037-99 "Санітарні норми виробничого шуму, ультразвуку та інфразвуку", а якщо значення відрізняються від встановлених у ДСН 3.3.6.037-99, то використовуються значення, що є нижчими.

Граничні та робочі значення шумового впливу для денного рівня шумової експозиції і пікового звукового тиску:

1) Значення граничної експозиції:

LEX, 8 год.= 87 дБА; Pпік = 200 Па (140дБС, відносно 20 мкПа);

2) Верхнє значення діючої експозиції:

LEX, 8 год.= 85 дБА; Pпік = 140 Па (137дБС, відносно 20 мкПа);

3) Нижнє значення діючої експозиції:

LEX, 8 год. = 80 дБА; Pпік = 112 Па (135дБС, відносно 20 мкПа).

При порівнянні з граничним значенням експозиції її фактичного рівня на робочому місці потрібно враховувати послаблення звуку протишумовими засобами індивідуального захисту працівника. При визначенні діючої шумової експозиції ефект захисних засобів не враховується.

Якщо значення рівня шумового впливу в різні дні тижня помітно відрізняються один від одного, для визначення граничних і діючих значень експозиції шуму слід користуватись замість денного рівня шумового впливу середньотижневим рівнем шумового впливу, за умови, що тижневий рівень шумового впливу не перевищує граничної експозиції, що становить 87 дБА, та здійснені заходи, необхідні для зниження до мінімуму ступеню ризику під час роботи.

Не пропусти жодної важливої зміни для бізнесу з LIGA360. Налаштуй моніторинг згадок у ЗМІ, змін конкурентів, законодавства та статусів об'єктів нерухомості. Спробуй прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини