Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Яка відповідальність передбачена за порушення правил ведення військового обліку на підприємстві

Реклама

Про обов'язки роботодавця щодо ведення військового обліку та штрафи за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію розповіли у Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області.

Так, з 05.01.2023 року змінено правила ведення військового обліку, які наразі регулюються Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженим Постановою КМ від 30.12.2022 № 1487.

Згідно з цим Порядком роботодавець повинен забезпечити персональний військовий облік кожного працівника чоловічої статі (виняток становлять лише чоловіки, яких виключили з військового обліку). Необхідно зазначити, що військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання.

Для цього при прийнятті на роботу роботодавець отримує від працівника відповідний військово-обліковий документ. Завданням роботодавця є перевірка наявності відмітки про взяття на військовий облік у територіальних центрах комплектування, органах СБУ або підрозділах Служби зовнішньої розвідки.

Що стосується жінок з медичною або фармацевтичною освітою, які ще не перебувають на військовому обліку в ТЦК, то до кінця 2026 року їх можна працевлаштовувати як невійськовозобов'язаних. Проте про таких працівниць роботодавець зобов'язаний повідомити ТЦК.

Відповідальність за порушення правил ведення військового обліку визначається статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Розмір штрафу визначений у неоподатковуваних мінімумах доходів громадян. Він становить:

  • для фізичних осіб (відповідальних осіб за ведення військового обліку) від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 - 3 400 грн);

  • для посадових осіб (керівників) - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 -5 100 грн).

Якщо правопорушення вчинене повторно протягом року або у особливий період (воєнний час) штраф складатиме:

  • для громадян фізичних осіб (відповідальних осіб за ведення військового обліку) від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 - 5 100 грн);

  • для посадових осіб (керівників) - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5 100 - 8 500 грн).

За порушення вимог щодо ведення військового обліку штраф можуть накласти на керівника підприємства. За порушення порядку ведення військового обліку - як на керівника підприємства, так і на особу, відповідальну за ведення військового обліку відповідно до наказу.

Справи про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію і, відповідно, справи щодо порушення роботодавцями правил військового обліку як складової такого порушення розглядають ТЦК. Від їхнього імені розглядають справи про адміністративні правопорушення і накладають адміністративні стягнення керівники ТЦК (стаття 235 КУпАП).

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й війського огляду та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Запропонуйте своїй команді універсальний і зручний інструмент для роботи - рішення LIGA360. Придбайте його для 10 користувачів за ціною 3! На вибір - рішення для керівників, юристів, бухгалтерів та HR. Деталі акції.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини