Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

БЕБ повідомило про підозру Фірташу і топменеджменту його компаній

Реклама

Бюро економічної безпеки повідомило про викриття масштабної схеми привласнення державного газу. 

До організації оборудки причетні підсанкційний олігарх Дмитро Фірташ і топменеджмент підконтрольних йому підприємств, серед яких керівники «Регіональної Газової Компанії» (РГК), яка охоплює 70% всіх газорозподільних мереж України через 20 міськ- та облгазів. 

Загальна сума шкоди, за попередніми оцінками, за 2016-2022 років може становити понад 18 млрд грн.

Як свідчать матеріали слідства, посадовці «облгазів Фірташа» розкрадали левову частку коштів, які передбачалися на закупівлю блакитного палива. Фактично, мова йде про привласнення грошей звичайних українців, які сплачували комунальні платежі. 

Кошти тарифу, отримані від абонентів, РГК перераховувала підконтрольній компанії «ЙЕ Енергія», яка належить олігарху, начебто як передоплату за постачання газу, але фактично постачань майже не відбувалось. А гроші виводилися далі на підконтрольні компанії та привласнювались.

Для покриття дефіциту, РГК через підконтрольні їй облгази несанкціоновано відбирала газ з мережі державної компанії «Оператор ГТС України» в значно більшому обсязі ніж оплачувала. 

Фактично група здійснювала несанкціонований відбір блакитного палива, яке було в газотранспортній системі й належало державі. 

У межах кримінального провадження детективи БЕБ спільно з СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України провели обшуки в офісах та за місцями проживання організаторів злочинної схеми.

Хочете захистити бізнес від ризиків та підвищити ефективність? Придбайте рішення LIGA360 для 10 фахівців за ціною 3! Захист від бізнес-ризиків, потужності AI для ухвалення рішень, зручні інструменти для керівника, юриста, бухгалтера, HR. Замовте на акційних умовах прямо зараз. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини