Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НБУ до 1 жовтня 2023 року проведе позапланові інспекційні перевірки банків

Реклама

Нацбанк затвердив "Технічне завдання для здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України в 2023 році".

Оцінка стійкості здійснюватиметься в три етапи:

  • оцінка якості активів банку (кредитів юридичних та фізичних осіб),

  • екстраполяція результатів на всі кредитні операції банку (за потреби),

  • оцінка показників діяльності банку за базовим сценарієм із визначенням необхідних рівнів нормативів достатності капіталу. 

Затверджене Технічне завдання визначає підходи до перевірки якості активів, оцінки вартості майна, отриманого банком у заставу, форми звітів та робочих документів для здійснення такої перевірки та подальших етапів оцінки стійкості, правила формування вибірки кредитів та (за потреби) екстраполяції результатів оцінки якості активів на кредити, що не потрапили до вибірки.

Згідно із затвердженим Технічним завданням до 01 жовтня 2023 року буде здійснено перший етап оцінки шляхом проведення позапланових інспекційних перевірок. Для проведення третього етапу це завдання буде доповнене моделлю оцінки показників банків за базовим макроекономічним сценарієм та параметрами цього сценарію.  

Технічне завдання для здійснення оцінки стійкості затверджене рішенням Правління Національного банку України № 189-рш від 16 травня 2023 року, яке набрало чинності з моменту прийняття.

У 2023 році оцінку проходитимуть 20 банків, загальний розмір чистих активів яких становить понад 90% активів банківської системи: ПриватБанк, Ощадбанк, Райффайзен Банк, СЕНС БАНК, УНІВЕРСАЛ БАНК, ПУМБ, Укрексімбанк, УКРГАЗБАНК, ОТП БАНК, УКРСИББАНК, КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК, КРЕДОБАНК, А-БАНК, ТАСКОМБАНК, ПРОКРЕДИТ БАНК, Акціонерний банк “Південний”, “БАНК КРЕДИТ ДНІПРО”, “БАНК ВОСТОК”, “МТБ БАНК”, “ПРАВЕКС БАНК”.

LIGA360 допомагає бізнесам зростати. Тільки зараз замовте до 10 робочих місць LIGA360 за фіксованою ціною 10000 грн/міс. на пів року. Отримайте доступ до високоякісної бізнес-інформації та зручних інструментів роботи, які необхідні вашим менеджерам, юристам, бухгалтерам та HR. Замовте прямо зараз. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини