Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Дерегуляція бізнесу: для компаній запровадять добровільне страхування та аудит, щоб зменшити кількість перевірок

Реклама

Міжвідомча робоча група з дерегуляції (МРГ) 24 травня 2023 року підтримала низку дерегуляційних ініціатив, затребуваних бізнесом та громадянами. Про це повідомили в Мінекономіки.

Всього на засіданні МРГ було розглянуто 12 ініціатив за шістьма напрямками:

 • загальні регуляторні правила,

 • агросфера,

 • будівництво,

 • медицина,

 • транспорт,

 • відновлення.

За підсумками низку інструментів рекомендовано скасувати, решту - оптимізувати та осучаснити.

Так, у сфері загальних регуляторних правил рекомендовано змінити каральну систему перевірок на сервісну. Зокрема, запровадити добровільне страхування та аудит діяльності компаній, що в свою чергу зменшить кількість і частоту перевірок. Окрім того, МРГ рекомендувала перевести документальні податкові перевірки в онлайн-формат. А ще - перевести на декларативний принцип Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

У сфері транспорту рекомендовано скасувати реєстрацію вживаних транспортних засобів, придбаних бізнесом, як товар для подальшого продажу. Також рекомендовано передбачити можливість подання електронної митної декларації засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг при здійсненні митного оформлення легкового авто. Та змінити підхід до визначення вартості авто при розмитненні, створивши відповідну базу даних, яка б враховувала вік автомобілів.

У сфері медицини МРГ рекомендувала скасувати необхідність отримання суб'єктами господарювання санітарних паспортів у кількох сферах господарської діяльності. Як зазначила під час засідання МРГ Юлія Свириденко, деякі санітарні паспорти дублюють більш сучасні, дієві та дружні до бізнесу інструменти держрегулювання в цій сфері, тому мають бути скасовані.

У сфері будівництва рекомендовано скасувати вимоги щодо розробки розділу оцінки впливів на навколишнє середовище. Якщо при будівництві, реконструкції чи капремонті будівель, споруд та їх комплексів не вимагається проведення оцінки впливу на довкілля (ОВД), або ж за наявності звіту ОВД.

Рекомендовано дерегулювати сферу виноградарства, скасувавши:

 • погодження на списання виноградників усіх форм власності, які закладалися за рахунок державних коштів;

 • висновок про якість нової виноробної продукції;

 • затвердження вин контрольованих найменувань за походженням;

 • погодження використання зарубіжної технологічної документації.

Та сферу рибного господарства, скасувавши:

 • погодження режимів рибогосподарської експлуатації водних об'єктів та контроль за діяльністю спеціальних товарних рибних господарств;

 • погодження заяви про затвердження Режиму рибогосподарської експлуатації водного об'єкта.

Також рекомендовані до скасування чи оптимізації низка інструментів, що регулюють ринок технічних конопель.

Нарешті, у сфері відновлення рекомендовано цифровізувати більше 10 інструментів у сфері охорони культурної спадщини (порядків отримання погоджень, дозволів, висновків і т.д.). Також МРГ розглянула та рекомендувала цифровізувати та осучаснити процедури відкриття, зокрема приватних дитячих садків, центрів творчості тощо. Сьогодні ці процедури передбачають «паперове» спілкування ініціативного бізнесу та держорганів, що суттєво сповільнює заснування нових закладів освіти.

Підприємці слідкують за змінами з LIGA360. Це рішення дозволяє моніторити всі важливі фактори, що можуть впливати на діяльність компанії. Слідкуйте за законодавчими змінами, реєстраційними змінами компаній, згадками в ЗМІ. Відчуйте повний контроль інформації з LIGA360. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини