Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оновлено дозволи та обмеження на подорожі Україною під час дії воєнного стану

Реклама

Державне агентство розвитку туризму перед початком літнього сезону оновило правила безпеки під час мандрівок країною, які діють під час воєнного стану в 15 регіонах країни, на підставі інформації, наданої військово-цивільними та обласними адміністраціями. Про це повідомляє пресслужба агентства.

У ДАРТ наголосили, що збираючись у подорож, варто дізнатися про наявність укриттів по її маршруту. Також при плануванні туристичних мандрівок необхідно враховувати те, що на території деяких областей діє комендантська година, яка, як правило, триває з 00.00 поточної доби до 05.00 наступної доби.

У агентстві звернули увагу, що по всій Україні заборонені сплави, походи, прогулянки та екскурсії по маршрутах біля критичної інфраструктури, військових та стратегічних об'єктів.

Недоступними також є туристичні точки, наближені до кордонів з білоруссю та росією.

Крім того, діють обмеження щодо відвідування деяких гірських маршрутів, водойм, лісів у різних областях.

Також варто утриматись від подорожей на територіях, які були під окупацією.

Зазначається, що цьогоріч українцям, як і минулого року, доведеться забути про пляжний відпочинок на березі Чорного та Азовського морів. Узбережжя останнього повністю окуповане росіянами, а чорноморське - недоступне через мінну небезпеку та загрозу ракетних обстрілів.

Відносно безпечними для подорожей є центральні та західні регіони України.

Однак, навіть на цих територіях діють певні обмеження, які можуть відрізнятися у різних областях.

У Києві та Київській області заборонено відвідувати ліси та зелені зони поза межами житлових масивів, а також сплавлятись водоймами. Чорнобильська зона теж залишається закритою для відвідувачів. Водночас на Київщині працюють всі локації, які змогли відновитись - заклади розміщення, музеї, садиби.

На Черкащині дозволено відпочивати біля водойм, але тільки тих, які визначила ОДА. Офіційно в місті Черкаси діє 5 пляжів: три комунальні й два приватні. Відвідування лісів категорично заборонено.

На Полтавщині заборонено відвідувати ліси. Дозволено купатись, але без жодних плавзасобів, якщо це не відбувається в рамках спортивних змагань. Також в ОДА просять погоджувати графік тренувань на водоймах з урахуванням наближення до мостів на відстані 100 метрів.

На Вінничині усі туристичні об'єкти працюють у звичному режимі та відповідно до своїх графіків. Однак, варто враховувати, що деякі музеї в період війни не працюють. Дозволена туристична діяльності на водоймах окрім місць, де є об'єкти критичної інфраструктури, а також у прикордонній зоні. На території регіону заборонено відвідування лісів.

Ваш бізнес бачитиме на 360! Топ-команди шукають інформацію для ухвалення рішень у LIGA360. Замовте презентацію, щоб дізнатися більше.

У Житомирської області дозволено збирати ягоди, гриби та лікарські рослини у лісах окрім територій, які знаходяться за 20 кілометрів від лінії державного кордону України з республікою білорусь та місцевостей, що були тимчасово окуповані. Також заборонено відвідування заповідників області. Закриті водойми, що знаходяться поруч об'єктів критичної інфраструктури, біля решти дозволено відпочивати. Серед закладів культури області працюють виключно ті, які мають облаштовані укриття. Інші організовують онлайн або виїзді заходи.

У Дніпропетровській області заборонена навігація на водних об'єктах малих, моторних, вітрильних, прогулянкових, спортивних суден та водних мотоциклів і засобів для розваг на воді. Крім того, заборонено відвідувати ліси. В області забезпечено створення віртуальних електронних екскурсій, як з подієвого туризму, так і геотуризму.

На Кіровоградщині заборонено відвідувати ліси та користуватися плавзасобами на водоймах. Під забороною моторні, спортивні, вітрильні судна, а також водні мотоцикли та інші засоби розваг на воді.

На Волині не встановлено обмежень щодо відвідування виставок, кіно, музеїв та інших туристичних місць, однак, діють певні заборони щодо сплавів на водоймах під мостами та відвідування лісів біля білоруського кордону. Водночас дозволено купатися в річках та озерах, розташованих у місцях масового відпочинку, зокрема на озері Світязь.

На Львівщині можна ходити в ліс, але заборонено в'їжджати в нього на транспорті. Винятками є лише випадки, коли лісовим масивом пролягає транзитний шлях або веломаршрут. Розпалювати багаття можна тільки у відведених для цього місцях. Заборонені екскурсії, походи, сплави маршрутами біля критичної інфраструктури, військових і стратегічних об'єктів. Туристичні об'єкти відкриті, купатися та засмагати дозволено тільки на тих пляжах, що перевірені та рекомендовані ДСНС.

На Закарпатті можна ходити в ліси, але деякі маршрути для відвідування закриті. Зокрема, йдеться про частину Ужанського національного парку та Карпатського біосферного заповідника, які межують з кордонами інших держав. Закриті для відвідувачів гора «Піп Іван» та водоспад «Ялинський», які знаходяться на території Трибушанського природоохоронного науково-дослідного відділення. Також заборонена така туристична атракція, як польоти на одномоторних літаках.

В Івано-Франківській області дозволено відвідувати гори й ліси. На території курорту Буковель заборонено кататися у лісах на джипах, квадроциклах, баггі та мотоциклах. Крім того, затверджені додаткові тимчасові режимні обмеження у Верховинському район і в селах у прикордонній смузі в межах Зеленської і Білоберізької сільських рад. Зокрема заборона стосується відпочинку на території тих громад, що межують з кордоном.

На Тернопільщині дозволено відвідувати ліси. Усі туристичні об'єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Наразі в області напрацьовують нові та вдосконалюють вже наявні маршрути активного пішого та велотуризму.

У Рівненській області військова адміністрація нещодавно дозволила ходити в ліси і збирати ягоди, однак не на всій території. Заборонено відвідувати північні частини шести територіальних громад: Локницькій, Зарічненській, Висоцькій, Миляцькій, Старосільській, Березівській.

У Хмельницькій області усі туристичні об'єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Відвідування лісів не заборонено, проте є певні обмеження: заборонено розведення багать, а також в'їзд до лісів усіх видів транспортних засобів, крім велотранспорту.

В Чернівецькій області всі туристичні об'єкти працюють у звичному режимі, відповідно до затверджених графіків. Рішення про заборону на відвідування лісів немає. Туристичні локації, які знаходяться за 5-ть кілометрів від прикордонної смуги відвідувати можливо тільки з дозволу прикордонників.

Потрібно більше інформації щодо цієї бізнес-галузі? Заходь у розділ "Галузі економіки" в LIGA360. Усі потрібні й актуальні документи - зручна структура. Спробуй прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини