Мін'юст наказом від 12.07.2023 № 2542/5 затвердив Порядок повідомлення про виявлення розбіжностей між отриманими суб'єктом первинного фінансового моніторингу (СПФМв результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостями про кінцевих бенефіціарних власників (КБВ) та/або структуру власності юридичної особи. Цей наказ набирає чинності з 1 жовтня 2023 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
Види розбіжностей:
неповнота відомостей про КБВ;
неточність чи помилки у відомостях про КБВ;
неповнота відомостей про структуру власності юридичної особи;
неточність чи помилки у відомостях про структуру власності юридичної особи;
відомості про КБВ не збігаються з наданими клієнтом відомостями;
відомості про структуру власності не збігаються з наданими клієнтом відомостями;
відомості про КБВ не збігаються з відомостями СПФМ;
відомості не збігаються з відомостями СПФМ;
в реєстрі зазначено номінального КБВ;
в реєстр інформація про КБВ не вносилась згідно з абзацом другим пункту 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань";
в реєстр інформація про структуру власності не вносилась відповідно до пункту 9-1 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань";
інші розбіжності.
Повідомлення оформлюється у форматі .xls за формою, визначеною у додатку до цього Порядку, та складається з інформації про СПФМ, виявлені розбіжності та інформації про КБВ та/або структуру власності юридичної особи, встановлену СПФМ за результатами проведеної перевірки.
До Повідомлення СПФМ додає скановані копії відповідних матеріалів та документів (у разі їх наявності), заархівовані в один файл для кожного запису повідомлення.
Повідомлення разом зі сканованими копіями відповідних матеріалів та документів (у разі їх наявності) надсилається СПФМ Міністерству юстиції України у вигляді заархівованої теки, яка захищається шляхом її направленого шифрування з використанням сертифіката шифрування отримувача, який Міністерство юстиції України разом з адресою електронної пошти для отримання таких повідомлень розміщує на офіційному вебсайті.
Як нотаріусу захиститись від ризиків та помилок у роботі? З ІТ-рішенням LIGA360:Нотаріус. Отримайте допомогу при формуванні документів та при ідентифікації клієнтів, контролюйте важливі зміни НПА. Замовте новинку прямо зараз.