Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні запровадять міжнародні стандарти критеріїв для продуктів харчування придатних для вегетаріанців

Реклама

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання продовольчої безпеки та розвитку тваринництва» №3221-IX, інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

У Комітеті пояснили, що даний закон допоможе покращити умови для виробництва та обігу безпечних і якісних харчових продуктів та кормів для тварин, вдосконалити систему забезпечення благополуччя тварин, забезпечить високий рівень захисту здоров'я громадян і задоволення їхніх соціальних та економічних інтересів.

Окрім того, норми документа максимально наближені до стандартів ЄС в сфері безпеки харчової продукції, зокрема:

  • розширено перелік селекційних та організаційно-господарських заходів у свинарстві, які дадуть змогу отримувати якісну продукцію за помірними цінами;

  • визначені поняття «ремісничий харчовий продукт», «швидкозаморожений харчовий продукт», «новітній харчовий продукт», встановлені особливі вимоги щодо маркування і реалізації таких харчових продуктів;

  • запроваджені положення міжнародних стандартів щодо критеріїв натуральних харчових інгредієнтів та критеріїв для продуктів харчування придатних для вегетаріанців або веганів;

Так, у маркуванні харчового продукту або інгредієнта може використовуватися слово "веганський" або його похідні та/або міститися зазначення, що харчовий продукт або інгредієнт призначені для веганців, якщо він відповідає всім таким критеріям:

1) є харчовим продуктом, на жодній стадії виробництва якого не використовувалися інгредієнти тваринного походження;

2) на всіх етапах виробництва та обігу вживалися всі необхідні заходи для уникнення наявності речовин, які не споживаються веганцями, крім випадків ненавмисного потрапляння таких речовин;

3) операторами ринку харчових продуктів та/або особами, що діють за їхнім дорученням, не проводилися на тваринах будь-які дослідження харчового продукту або інгредієнта.

  • врегульовано питання щодо оплати позапланових державних перевірок. Згідно положень Закону, оплата передбачається тільки за проведення позапланових заходів державного контролю за поданням оператора ринку (крім позапланових заходів, за результатами яких надається адміністративна послуга).

Окрім того, закріплено процедуру планових та позапланових перевірок офіційних ветеринарних лікарів, уповноважених ветеринарів, працівників бійні, уповноважених на виконання обов'язків помічника державного ветеринарного інспектора, у відповідності із Регламентом ЄС 2017/625, підставами для здійснення яких є щорічний план державного контролю операторів ринку, на потужностях якого вони здійснюють свої повноваження, або виявлення невідповідності діяльності оператора ринку вимогам законодавства або наявність обґрунтованої підозри щодо такої невідповідності.

Підставою для проведення позапланової перевірки є виявлення невідповідності діяльності оператора ринку та/або офіційних ветеринарних лікарів, уповноважених ветеринарів, працівників бійні, уповноважених на виконання обов'язків помічника державного ветеринарного інспектора, вимогам законодавства або наявність обґрунтованої підозри щодо такої невідповідності, а також інші встановлені законом випадки.

Закон набере чинності через три місяці з дня опублікування, крім окремих його положень, щодо яких передбачено перехідні періоди.

Не пропусти жодної важливої зміни для бізнесу з LIGA360. Налаштуй моніторинг згадок у ЗМІ, змін конкурентів, законодавства та статусів об?єктів нерухомості. Спробуй прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини