Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Аграрії просять не збільшувати ліміт на купівлю сільськогосподарських земель

Реклама

Всеукраїнська Аграрна Рада звернулася до Прем'єр-міністра, голови Верховної Ради, голови профільного комітету ВР з питань аграрної та земельної політики та Міністра аграрної політики та продовольства з проханням про обмеження запуску ринка сільськогосподарських земель з 2024 року. Про це повідомляється на сайті ВАР.

На думку аграріїв, законодавчі зміни умов обігу земель сільськогосподарського призначення, які передбачені з 2024 року, є недоцільними в умовах, коли українські сільгоспвиробники переживають чи не найскладніші випробування за всю історію незалежної України: постійно зазнають фінансових та фізичних збитків через заблоковані порти, знищені виробничі потужності, обстріляні та заміновані поля.

Наступний етап земельної реформи, який почнеться в 2024 році передбачає, зокрема, збільшення ліміту на обсяг с/г землі «в одні руки» з поточних 100 до 10 тисяч гектарів та дозвіл на продаж землі юридичним особам.

У ВАР вважають, що в умовах, коли українські агровиробники вже другий рік поспіль працюють повністю в збиток, через наявні логістичні проблеми та низьку ціну на аграрну продукцію всередині країни, збільшення цього ліміту не принесе жодної практичної користі для малих та середніх агровиробників, оскільки вони просто не мають коштів на купівлю с/г земель.

Фактично таке збільшення ліміту с/г земель у власності, за поточних умов, може бути вигідним лише тим компаніям, які мають можливість отримати фінансування за кордоном, шляхом залучення кредитів, випуску облігацій, тощо - тобто незначній кількості аграрних компаній. Решта агровиробників залишаться позбавленими такої можливості як мінімум до кінця війни.

«Задля збереження балансу та надання рівних прав для всіх без виключення українських аграріїв Всеукраїнська Аграрна Рада виступає проти підняття ліміту допустимого обсягу землі у власності однієї особи з поточних 100 до 10 тисяч гектарів в одні руки з 2024 року, проте не заперечує допуску до ринку юридичних осіб, оскільки згідно з Земельним кодексом України власниками таких юридичних осіб (що купують землю), можуть бути лише громадяни України», - наголошується у зверненні.

ВАР пропонує залишити до кінця війни та ще на два роки після перемоги ліміт 100 гектарів в одні руки як для юридичних, так і для фізичних осіб.

Аграрний бізнес щодня стикається з ризиками. LIGA360 допоможе захиститися від рейдерських атак, перевірити дані партнерів, слідкувати за змінами законів й перебігом земельної реформи. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини