Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У ДПС роз'яснили особливості відображення назви товару у спрощеному фіскальному чеку

Реклама

З 1 серпня 2023 року Законом № 3219 були внесені зміни в пункт 2 статті 3 Закону про РРО щодо спрощення фіскального чеку.

Податківці пояснили, що зазначений пункт було доповнено абзацом другим:

ФОП, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, при продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги.

У випадку виникнення сумнівів щодо правильності віднесення певних товарів до певних груп ДПС рекомендує використовувати Державний класифікатор продукції та послуг в редакції наказу Міністерства економіки від 16.02.2017 № 211 та зазначати товар (послугу), який класифікується за назвою «Групи» замість відображення конкретної позиції.

Така можливість встановлена прямою нормою Закону про РРО та не потребує створення нової форми фіскального касового чеку.

При цьому форма такого фіскального касового чека визначена в додатку 1 до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 21.01.2016 № 13.

При зазначенні назви товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність товару (послуги) до товарної групи чи послуги, який класифікується за назвою «Групи», замість відображення конкретної позиції можна, наприклад, зазначати:

  • «постільна білизна» замість «наволочка», «простирадло», «ковдра» і т.д.;

  • «випічка» замість «пиріжок з маковою начинкою», «пиріжок з вишнею», «пиріжок з повидлом» і т. д.;

  • «напої» замість «лимонад», «сітро», «дюшес», «тархун» і т. д.

Як новому ФОП бути впевненим у своїх рішеннях? З LIGA360:Підприємець. Тут знайдеш довідкову інформацію, роз'яснення держорганів, актуальні документи і законодавство. Більше переваг за посиланням. 

Тільки до 14 вересня ти можеш взяти участь в розіграші рішення LIGA360:Підприємець. Один  з тих, хто придбає продукт - виграє рік безоплатного доступу.  Випробуй удачу прямо зараз! 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини