Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рада відновила електронне декларування, але не відкрила доступ до реєстру

Реклама

Верховна Рада прийняла в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (законопроєкт № 9534). Про це інформує пресслужба парламенту.

Відтепер особи, які у 2022 - 2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, мають подати такі декларації не пізніше 90 календарних днів із дня набрання чинності цього Закону.

Суб'єкти декларування, які виконують завдання в інтересах національної безпеки й оборони України, беруть безпосередню участь у веденні воєнних дій та отримують додаткову винагороду на період дії воєнного стану або перебувають на тимчасово окупованих територіях, подають відповідну декларацію у такі строки:

  • протягом 90 днів із дня визначення дати завершення бойових дій чи дня визначення дати завершення тимчасової окупації на територіях, на яких особа перебуває;

  • протягом 90 днів із дня повернення до пункту постійної дислокації чи місця постійної роботи;

  • протягом 90 днів із дня припинення повноважень чи переведення особи на посади, які не передбачають безпосередньої участі в бойових діях, виконанні бойових завдань, посиленні охорони державного кордону, проведенні розвідувальних заходів, контррозвідувальних операцій чи оперативно-розшукової діяльності;

  • протягом 90 днів із дня припинення або скасування воєнного стану.

Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, не набрала необхідної кількості голосів головна правка, яка передбачала відкриття реєстру декларацій одразу після ухвалення цього закону, а не через рік. "За" проголосувало лише 199 нардепів.

«Не впевнений, що це зарахують як виконання одного з структурних маяків МВФ (хоча вже дедлайн 01 серпня ми пропустили). Через норму про закриті на рік декларації», - зазначив Железняк.

Крім того, депутати не підтримали правку щодо обов'язкового декларування радників ОП , членів наглядових рад і держпідприємств. "За" проголосувало тільки 185 народних обранців. Про це написала народна депутатка Ірина Геращенко.

LIGA360 - єдине джерело інформації для всієї компанії. Дашборд ключових медіа та конкурентних показників, бізнес-новини й аналітика та управління ризиками. Замов прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини