Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд змінив умови кредитування бізнесу за програмою «5-7-9%»

Реклама

Кабінет Міністрів вдосконалив механізми державної підтримки бізнесу за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», посиливши підтримку переробних підприємств та проєктів енергоефективності на всій території України, а також бізнесу на деокупованих територіях. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 15 вересня, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Так, зазначені зміни передбачають для бізнесу на територіях зони високого воєнного ризику (деокупованих територіях):

  • компенсацію відсотків за програмою до рівня 1% на перші два роки, 5% з наступного року на інвестиційні цілі та 3% на фінансування оборотного капіталу;

  • збільшення терміну кредитування до 10 років на інвестиційні цілі;

  • збільшення ліміту програми до 150 млн грн (для підприємств, що зазнали руйнувань і здійснюють діяльність на деокупованих територіях).

Для бізнесу, що створює найбільшу додану вартість (переробні підприємства (за всіма КВЕД Секції С), та за напрямом енергомодернізації передбачено:

  • компенсацію відсотків за програмою до рівня 5-7-9 %;

  • збільшення терміну кредитування до 10 років на інвестиційні цілі;

  • збільшення ліміту програми до 150 млн грн.

Одночасно для всіх інших випадків встановлюється ставка 13% річних на фінансування оборотних коштів, відтак, залишається ставка на рівні 5-7-9% на інвестиційні цілі.

Отримуй актуальну інформацію для збереження бізнесу в умовах війни. Нормативно-правова інформація, щоденні оновлення документів, аналітичних статей та рекомендацій від LIGA ZAKON. Читай за посиланням.

Крім того, цим документом постанову КМ «Про надання фінансової державної підтримки» доповнено Порядком надання фінансової державної підтримки суб'єктам підприємництва за договорами факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги за поставлені товари, виконані роботи, надані послуги тощо).

Порядком встановлено, що держпідтримка бізнесу за договорами факторингу здійснюється Фондом розвитку підприємництва в межах отриманих коштів, передбачених у держбюджеті. Фактором може бути лише банк, що має відповідну ліцензію, і лише за договорами внутрішнього факторингу. Максимальний ліміт фінансування на контрагента та групу складає до 95% суми грошової вимоги, або до 150 млн грн (з урахуванням отриманої держпідтримки за програмами кредитування та лізингу). Максимальний строк користування факторинговим фінансуванням для суб'єкта підприємництва - 360 днів. Держава компенсує підприємцю витрати на сплату базової винагороди до рівня 13% річних.

Також Порядок регламентує обмеження для банків розмірів процентної ставки, одноразової комісії та комісії за додаткові послуги, підвищеної (штрафної) винагороди за порушення суб'єктом підприємництва умови договору факторингу тощо, встановлює критерії для підприємців, що претендуватимуть на держдопомогу за договорами факторингу та вимоги до договорів факторингу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини