Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

З 7 листопада в Україні зміниться режим декларування імпорту та експорту

Реклама

З 7 листопада 2023 року на виконання Плану гармонізації митного законодавства України до митного законодавства ЄС суттєво зміняться умови митного контролю та оформлення, як імпортних так і експортних вантажів. Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

Так, зокрема, компанії, які не встигли до 7 листопада 2023 року отримати відповідні спрощення та переваги передбачені Митним кодексом України або Конвенцією про режим спільного транзиту (статус АЕО - авторизованого економічного оператора) будуть вимушені пред'являти товари митниці. Йдеться про необхідність доставлення товарів в зону митного контролю відповідних митниць, в яких проводиться митне оформлення.

В ЄВА звертають увагу, що імпортні декларації типу ЕА, які дозволяли завершувати митне оформлення не доставляючи товар на митницю, будуть скасовані. Також з МК будуть виключені положення які дозволяли не пред'являти експортний вантаж митниці.

Водночас, у бізнес-спільноті констатують, що кількість компаній, які отримали спрощення зростає дуже повільно, оскільки компанії не витримують критеріїв, які виставляються для отримання статусу (зокрема, фінансові, необхідність змінювати системи обліку, що є досить затратною процедурою, тощо).

На думку асоціації, така ситуація може означати, що більшість вантажів буде відправлено на повний огляд.

«Водночас, видається, що митна служба, термінали все ж не готові до такої кількості перевірок одночасно - як через інфраструктуру, так і через людський ресурс. Тож країна може зіштовхнутись із ситуацією суттєвих черг на кордонах», - зазначають в ЄВА.

Приймаючи до уваги явну непідготованість інфраструктури наявних митних терміналів, яка не розрахована на значне збільшення кількості вантажних автомобілів, які одночасно перебуватимуть в зонах митного контролю, а також значну вартість послуг комерційних митних терміналів (перебування на території) експерти наголошують на необхідності створення в кожному регіоні додаткових зон митного контролю на територіях, що є державною власністю для забезпечення безкоштовного митного контролю.

Також бізнес-спільнота напрацювала зміни до Порядку отримання спрощень, передбачених постановою КМ № 1092 та сподівається, що прийняття цих змін (які спрощують процедуру отримання АЕО) значно збільшить кількість компаній, які зможуть отримати спрощення. Тож, від імені бізнесу Європейська Бізнес Асоціація закликає Уряд якнайшвидше прийняти ці зміни.

Крім того, експерти ЕВА вже кілька років поспіль наполягають на спрощенні вимог до критеріїв фінансової стійкості компанії-заявника та вимог до збереження інформації.

Отримуй актуальну інформацію для збереження бізнесу в умовах війни. Нормативно-правова інформація, щоденні оновлення документів, аналітичних статей та рекомендацій від LIGA ZAKON. Читай за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини